Neįprasta išvaizda ar geras makiažas gali sukurti tokius nuostabius dalykus, kad kartais mes nesugebame atpažinti savo mėgstamų aktorių, net jei matėme jų vardus filmo plakate. Tiesiog pažvelkite į Meril Stryp bei Glena Klauz vyro vaidmenyse ar Edvardo Nortono vaidmenį, kuris slepiasi už kaukės viso filmo metu.

Peržiūrėjome daugybę filmų  stebėdamiesi, kaip meistriškai režisieriai sugeba nuslėpti nuo žiūrovų net pačias garsiausias įžymybes.

Ar prisimenate merginą auksiniu veidu filme „Galaktikos sergėtojai 2” (Guardians of the Galaxy Vol. 2)? Arba golfo žaidėją filme „Didysis Getsbis“ (The Great Gatsby)? Tai aktorė Elizabet Debicki, kuri atliko pagrindinį vaidmenį naujame Kristoferio Nolano filme „Tenet“ (Tenet). Režisierius apibūdino aktorės sugebėjimą puikiai transformuotis: „Elizabet yra viena iš tų puikių aktorių, kuriems atkreipus jūsų dėmesį suprantate, kad matėte juos daugelyje filmų, bet nesupratote, kad tai tas pats asmuo.

“Filme „Albertas Nobsas“ (Albert Nobbs) pagrindinis veikėjas, kurio vaidmenį atlieka aktorė Glena Klauz, dirba elegantiškiausiame Dublino viešbutyje kaip liokajus. Ir tai visai ne vyras, o moteris, tačiau Glena Klauz taip puikiai vaidina, kad žiūrovas gali ir pamiršti ar net nepastebėti, kad filmo herojų atlieka ši aktorė.

Niekas neabejoja aktorės Meril Stryp talentu, tačiau tai, kad ji atliko 4 skirtingus vaidmenis mini TV seriale „Angelai Amerikoje“ (Angels in America), yra kažkas neįtikėtina. Vienas neatpažįstamiausių jos vaidmenų yra rabinas – tiesiog neįmanoma atpažinti aktorės.

Neįtikėtina Gario Oldmano transformacija filme “Hanibalas”.

Vincentas Donofrio taip pat yra tikras transformacijų meistras. Būdamas tikrai išvaizdus Holivudo vaikinas, jis priaugo apie 30 kilogramų, kad suvaidintų kareivį filme „Metalinis apvalkalas“ (Full Metal Jacket).

Dar sunkiau atpažinti Vincentą Donofrio filme „Vyrai juodais drabužiais“ (Men in Black). Jis atliko ūkininko Edgaro, kurį apsėdo ateivis, vaidmenį.

O čia Vincentas Donofrio pagal “Marvel” komiksus nufilmuotame seriale “Daredevil” piktadario Vilsono Filsko vaidmenyje.

Vargu ar kas nors sugebės atpažinti pagrindinį TV serialo „Bręstantis blogis“ (Breaking Bad) aktorių Brajaną Kranstoną paprasto eilinio piliečio vaidmenyje, kuriam teko pavaduoti Kalėdų senelį filme „Naktis prieš Kalėdas“ (’Twas the Night). Tai vienas iš pirmųjų aktoriaus pagrindinių vaidmenų.

Džozefą Gordoną-Levitą galima pamatyti filme „Žvaigždžių karai: paskutiniai džedajai“ (Star Wars: The Last Jedi) – jis vaidina ateivių padarą, vardu Slauven-Lo, ir dėl jo ypatingo akcento sunku aktorių atpažinti net iš balso.

Džozefas Gordonas-Levitas taip pat liko nepastebėtas dar viename filme „Ištraukti peiliai“ (Knives Out), kurį surežisavo Rijanas Džonsonas. Aktorius nepasirodė jokiame kadre, tačiau jo balsą galima išgirsti pačioje filmo pradžioje, kai pagrindinio veikėjo sesuo žiūri filmą, kuriame aktorius sako frazę: „Mes turime auklės kameros filmuotą medžiagą“.

Mergina iš socialinių tarnybų su vos vos pastebimais ūsais ir netvarkingais plaukais filme „Meilutė“ (Precious) yra Marija Kerei.

Ridlio Skoto dramoje „Dangaus karalystė“ (Kingdom of Heaven) vieną pagrindinių vaidmenų atliko Edvardas Nortonas, kurio buvimą ekrane vargu ar buvo galima atpažinti. Viskas dėl to, nes aktorius pasirodė vilkėdamas kaukę, kuri visą filmą slėpė jo veidą.

Sunku įsivaizduoti, kad kapitonas iš filmo „Titanikas“ ir Teodenas iš filmo „Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas“ (The Lord of the Rings: The Return of the King) yra tas pats asmuo. Abu vaidmenis atliko Bernardas Hilas.

Vienas iš „Keršytojai“ (The Avengers) franšizės kūrėjų Džojus Ruso mėgsta vaidinti savo filmuose. Jis suvaidino 4 skirtingus vaidmenis skirtinguose šios serijos epizoduose ir kai kuriuose iš jų jį gana sunku atpažinti. Štai kaip jis atrodė filme „Kapitonas Amerika: žiemos karys“ (Captain America: The Winter Soldier).

Haris Dynas Stantonas, žinomas iš Deivido Linčo ir Martino Skorsezo filmų bei iš filmų „Žalioji mylia“ (The Green Mile) ir „Svetimas“ (Alien), taip pat pasirodė filme „Keršytojai“. Nors tai buvo tik 1 sekundės komedijos vaidmuo, jis buvo gana įsimintinas.

Ne veltui Haris Dynas Stantonas buvo vadinamas „scenos vagiu“. Aktorius visada gaudavo antraplanių ir epizodinių vaidmenų, kurie traukia žiūrovų dėmesį. Jis atrodo vienodai puikus kaip pagrindinis veikėjas filme „Paryžius. Teksasas“ (Paris, Texas), kaip nuteistasis mirties bausme kalinys filme „Žalioji mylia“ ir kaip vyras su juoda kepure filme „Septyni psichopatai“ (Seven Psychopaths).

Visi žinome Deividą Tiulisą kaip Remą Lupiną iš „Haris Poteris“ (Harry Potter) filmų serijos. Tačiau sunku jį atpažinti filme „Didysis Lebovskis“ (The Big Lebowski). Jis vaidina pagrindinės veikėjos (Džiulijana Mor) draugą.

Taip pat dėl jauno amžiaus gana sunku atpažinti Lorensą Fišburną karinėje dramoje „Šių dienų apokalipsė“ (Apocalypse Now).

Styvą Kerelą taip pat vargu ar galima pastebėti mažame padavėjo vaidmenyje filme „Garbanė Sju“ (Curly Sue). Beje, tai aktoriaus pirmas kartas pasirodant filme.

Vienaakis piratas Ragetis filme „Karibų piratai“ (The Pirates of the Caribbean) ir laikraščių pardavėjas filme „Kristoferis Robinas“ (Christopher Robin) yra tas pats asmuo. Makenzis Krukas yra aktorius, atlikęs abu šiuos vaidmenis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: