Organizatorių archyvo nuotr.

Vis greičiau artėjant padangų keitimo sezonui, nemažai vairuotojų jau dabar pradeda domėtis galimybėmis. Tiesa, daugelis jų nori sutaupyti, įsigyti pigesnes, galbūt – dėvėtas padangas, tačiau ir vengia priimti skubotų sprendimų. Juk tinkamai pasirinktos ir aukštos kokybės žieminės padangos yra ne tik naudojamos ilgiau. Jos užtikrina didesnį kelionės saugumą, o tai yra vienas iš svarbiausių aspektų renkantis padangas. Tad šįkart analizuojame žieminių padangų asortimentą, kainų skirtumus ir esmines šio pirkinio savybes.

 Kuo pasižymi žiemai skirtos padangos?

Net ir mažai besidomintys šia sritimi pasakytų, kad pagrindinis žieminių padangų skirtumas yra grubesnis ir gilesnis protektorius. Tačiau šis ne visada lemia padangų kokybę, o specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į dar kelis labai svarbius aspektus. Vienas iš tokių – padangų medžiagos tipas. Pagal šį kriterijų žieminės padangos skirstomos į tris tipus:

  • Dygliuotas padangas. Jų paviršius pasižymi ne tik gilesniu protektoriumi, bet ir spygliukais, sumažinančiais slydimą ir suteikiančiais daugiau stabilumo didelėmis pusnimis nuklotame kelyje.

  • Minkšto gumos mišinio padangas. Šios rekomenduojamos daugiausiai važinėjantiems užmiestyje, prasčiau prižiūrimais keliais. Dėl šios priežasties jos yra vienos tinkamiausių sudėtingoms eismo sąlygoms.

  • Kieto gumos mišinio padangas. Jas specialistai rekomenduoja dažniausiai važinėjantiems gerai prižiūrimais miesto keliais. Taip pat akcentuojama, kad labiausiai tokios padangos tinka keturiais ratais varomiems automobiliams bei visureigiams.

Žieminės padangos išsiskiria ir savo sudėtimi – gumos mišinyje taip pat yra silicio, kuris užtikrina gerą padangų ir kelio dangos sukibimą, neprarandant elastingumo net ir stipriai šąlant. Be to, žiemai skirtos padangos, skirtingai nuo vasarinių, turi gilius griovelius, padedančius greitai pašalinti vandenį ar sniegą, taip padidinant stabilumą ir saugumą.

Renkantis padangas atsižvelgti svarbu ne tik į kainą

Automobilių dalių ir padangų specialistai akcentuoja, kad kaina ne visada yra pagrindinis prekės kokybės rodiklis. Vienos padangos kaina dažnai svyruoja nuo 40 iki 60 eurų, tad keičiant visas keturias, kaina gali siekti ir daugiau nei porą šimtų eurų. Vis dėlto geriau investuoti į savo ir bendrakeleivių saugumą.

Padangų kaina priklauso ne tik nuo gumos mišinio ir kietumo. Vienas papildomų aspektų – padangų protektoriaus raštas. Renkantis naujas padangas šiam ypatumui vertėtų skirti daugiau dėmesio. Lietuviškoms žiemoms, kai kelius dažniausiai dengia šlapias ir nelipnus sniegas, specialistų labiausiai rekomenduojamos žieminės padangos su kryptiniu protektoriaus raštu. Tai suteikia ne tik daugiau stabilumo, bet ir užtikrina tolygų padangų dėvėjimąsi, leidžia lengviau suvaldyti automobilį jam slystant.

Norintiems išsirinkti patvarias, ilgaamžes ir saugumą garantuojančias padangas specialistai siūlo į senas ir naudotas net nežiūrėti. Pasak jų, verčiau iškart pirkti naujas, pasirinkus patikimą gamintoją ir pardavėją. Taip pat rekomenduojama atsižvelgti į kelių, kuriais daugiausiai bus važinėjama, automobilio varymo tipą. Daug padangų pasirinkimo aspektų priklauso nuo to, ar vairuojate visureigį, ar lengvąjį automobilį, gyvenate didmiestyje ar užmiestyje esančiame name – juk kelionės trukmė, kelių ir oro sąlygos gali stipriai skirtis.

Kur dėti senas padangas?

Įsigijus naujas padangas, daugeliui kyla klausimas – kur dėti senąsias, jei važinėjimui jos jau nebebus tinkamos? Senos vasarinės ir žieminės padangos gali būti atiduodamos jas surenkančioms įmonėms, tačiau padangas galima puikiai panaudoti ir kiemo ar sodo dekoracijoms sukurti.

Šis sprendimas aktualus norintiems gyventi taikant ekologijos principus. Iš senų padangų galima suformuoti smagias sūpynes vaikams, aptraukus jas medžiaga – naujus nestandartinius sodo baldus ar mini pufus, naudojamus garaže. Svarbiausia – nepalikti padangų tiesiog trūnyti, nemesti jų į įprastų atliekų konteinerius. Taigi, nei padangų pasirinkimo, nei perdirbimo procesas nėra sudėtingas – tereikia žinoti poreikius ir galimybes.

Užsakymo Nr. KMC00071

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: