Pexels.com archyvo nuotr.

Nuo 2020 m. lapkričio pabaigos Turkmėnistane draudžiami ne tik juodi, bet ir balti automobiliai, jeigu jie turi nors kiek juodų detalių. Tokie automobiliai negalės praeiti techninės apžiūros. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, policija tokiems automobiliams pradėjo skirti baudas lapkričio pradžioje – dar neįvedus draudimo.

Remiantis nepatvirtintais pranešimais, Turkmėnistano prezidentas Gurbanguly Berdimuhamedovas asmeniškai nurodė „susidoroti“ su juodais kėbulo elementais. Atsakomybė už šio įsakymo įgyvendinimą buvo paskirta vidaus reikalų ministerijos vadovui Mammethanui Chakyevui.

Policija nepriima jokių vairuotojų pasiteisinimų: net jei tam tikros detalės neįmanoma perdažyti, pareigūnai vis tiek nepažymi sėkmingos techninės apžiūros.

Jau keletą metų Turkmėnistane tyliai draudžiami juodos ir kitų tamsių spalvų automobiliai. Toks draudimas nėra išdėstytas jokiuose dokumentuose, oficialioje žiniasklaidoje šis klausimas nebuvo keliamas. Šio sprendimo priežastys neminimos.

Kai kurie pateikia versiją, kad prezidentui tiesiog patinka balta spalva. Daugelį Turmėnistano sostinės Ašchabado pastatų puošia baltas marmuras (2013 m. Ašchabadas buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip „baltojo marmuro miestas“).

2018 m. vairuotojams buvo uždrausta vairuoti skirtingų spalvų automobilius – tik baltus. O tamsieji automobiliai buvo komfiskuojami. Automobiliai buvo grąžinti savininkams, tačiau tik įsipareigojus perdažyti savo automobilį baltai.

Taip pat Turkmėnistano prezidentas uždraudė juodų automobilių importą į šalį dar 2015 m. Valdžia apie tai žmonėms paaiškino tuo, kad balta spalva atneša sėkmę, todėl verta pirkti baltus automobilius.

Tokie netikėti valdžios reikalavimai atnėšė tikrą pelną autoservisų darbuotojams, kurie dėl masinio antplūdžio padvigubino perdažymo kainas: nuo 500 iki 1000 JAV dolerių.

Gurbanguly Berdimuhamedovas yra taip pat žinomas dėl aistros automobiliams. 2017 metų lapkritį valstybės vadovas nepraleido progos asmeniškai apžiūrėti nacionalinio automobilių sporto centro įsigytus sportinius BMW automobilius. Ant vieno iš jų, žinoma, balto, jis pats riedėjo trasa. Nuo centro atidarymo 2013 m. Berdymukhamedovas keletą kartų dalyvavo lenktynių varžybose.

Turkmėnistano valdžia vairuotojams kelia kitus įstatymuose nenumatytus reikalavimus. Pavyzdžiui, nuo 2018 metų šalyje įvestas neoficialus draudimas vairuoti moterims: joms nėra suteikiamos naujos teisės, o senosios nėra pratęsiamos.

Turkmėnistanas yra labai pagarsėjęs dėl diktatoriškų stereotipų. Ankstesnis šalies lyderis sostinės centre pastatė savo milžinišką auksinę statulą. Taip pat pakeitė savo vardą į Turkmėnbaši – „visų turkmėnų tėvas“. Po to, kai jis mirė 2006 m., dabartinis prezidentas Gurbanguly Berdymukhamedovas perkėlė statulą į miesto pakraštį, o vėliau sukūrė milžinišką savo paminklą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: