Vladimiras Putinas / Kremlin.ru nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, trečiadienį per ceremoniją Kremliuje priimdamas naujosios Jungtinių Valstijų ambasadorės Maskvoje Lynne Tracy skiriamuosius raštus, pareiškė, neva Vašingtonas yra atsakingas už dabartinę „Ukrainos krizę“.

„Rusijos ir JAV ryšiai, nuo kurių tiesiogiai priklauso pasaulinis saugumas ir stabilumas, šiuo metu išgyvena gilią krizę“, – tvirtino V. Putinas. Rusijos vadovas pridūrė, kad JAV užsienio politika esą „galiausiai lėmė dabartinę Ukrainos krizę“.

Vašingtono ir Maskvos santykiai pablogėjo, kai pernai vasarį Rusija pradėjo visapusišką invaziją į Ukrainą. V. Putinas kalbėjo praėjus savaitei po to, kai Rusijoje dėl kaltinimų šnipinėjimu buvo sulaikytas JAV žurnalistas. Rusijos prezidentas trečiadienį iš viso priėmė 17 ambasadorių skiriamuosius raštus.

L. Tracy yra karjeros diplomatė, praeityje dirbusi buvusiose Sovietų Sąjungos respublikose Sakartvele, Kazachstane, Kirgizijoje ir Turkmėnijoje.

V. Putinas taip pat pažėrė kaltinimų naujajam Europos Sąjungos (ES) ambasadoriui Rusijoje Rolandui Galharague. Kremliaus šeimininkas aiškino, kad blokas esą davė pradžią „geopolitinei konfrontacijai“ su Maskva.

Rusija dėl savo invazijos į Ukrainą yra susilaukusi daugybės JAV ir ES sankcijų.

Lina Linkevičiūtė (AFP)

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: