domoplius.lt archyvo nuotr.

Nuostabios gamtos apsuptyje, rytinėje Kuršių marių pakrantėje plečiama Svencelės gyvenvietė, kurią norima paversti patraukliu miesteliu ant vandens. 30 ha plote siekiama sukurti aktyvią teritoriją poilsiautojams, pastatyti modernius namus šalia vandens, kuriuose galėtų įsikurti naujos šeimos. Gyvenamieji pastatai statomi trimis etapais, o šalia kanalų esančių kotedžų ar namų kainos svyruoja nuo 147 000 iki 550 000 eurų.

Svencelė neretai vadinama būriuotojų meka – tai unikali vandens sporto oazė, kurioje kiekvienas gali mokytis „suvaldyti vėjus“ ir atsipalaiduoti. Svencelė, apsupta nuostabaus peizažo ir gamtos draustinių, yra viena iš nedaugelio naujųjų rekreacinių teritorijų Klaipėdos regione. Ši vieta yra ne tik vandens sporto ir poilsiautojų traukos taškas, bet ir pamažu tampa modernia gyvenviete, galinčia pasiūlyti apgalvoto išplanavimo, nuostabios gamtos apsuptyje esančius gyvenamuosius namus.

Naujakuriai Svencelėje turės išskirtinę galimybę – jų namai bus visiškai šalia vandens, didžioji dalis kotedžų bus pastatyti šalia kanalų, o gyvenamieji namai nuo Kuršių marių bus nutolę tik 600 metrų. Tai puiki galimybė gyventi vandens apsuptyje ir pro namų langus stebėti Negyvąsias kopas. Pirmieji projekto pastatai buvo jūriniai konteineriai, paversti moderniais poilsio nameliais su visais patogumais. Kurdami Svencelės salos projektą architektai ir vykdytojai turėjo tikslą, kad gyvenvietė netaptų tik turtingų žmonių rezervatu, o šioje gyvenvietėje galėtų įsikurti visi norintys ir būstų kainos būtų „įkandamos“ daugeliui žmonių. Todėl buvo pastatyti keli vientisi pastatai, kuriuose įrengti maži atskiri kotedžai.

Aruodas.lt archyvo nuotr.

Nors tai nėra didelės kvadratūros būstas, tačiau didžioji dalis jų jau nupirkta arba rezervuota. Tarkime mažas 43 kvadratinių metrų kotedžas kainuoja 47 600 eurų. Tačiau didžiausiu demesio traukos objektais laikomi pagal šį projektą statomi didesni gyvenamieji namai, kurie yra išsidėstę šalia kanalų. Didesnių kotedžų statybos pagal projektą turėtų baigtis šių metų pabaigoje, tačiau norintys jau dabar gali įsigyti būstą. Kiekvienas kotedžas yra dviaukštis, kiekviename aukšte atskiras butas, todėl juos gali įsigyti atskiri pirkėjai. Pirmame kotedžo aukšte yra trys kambariai, o bendras viso kotedžo gyvenamasis plotas siekia 160 kv. m. Norintiems įsigyti būstą šalia kanalų gali tekti išleisti nuo 147 000 iki 240 000 eurų. Namai pastatyti atsižvelgiant į tvarią architektūrą ir gamtos saugojimą, todėl namai yra ekologiški ir taupo ernergiją. O įlankos namų gyventojai turės išskirtinę galimybę šalia esančiais kanalais laiveliais išplaukti į Kuršių marias.

Sukurta kanalų sistema suteiks Svencelės gyvenvietei išskirtinumo, ji nebus panaši į jokią kitą teritoriją. Jūros ir kanalų krantai bus apauginti nendrėmis, o tai didins natūralumo įspūdį. Nendrių sąžalynai − pereinamoji zona tarp žemyninio kranto ir Kuršių Marių. Kranto dalis arčiausiai vietovės centro bus naudojama vandens ir paplūdimio pramogų veiklai – plaukiojimui, aitvarų bei banglenčių sportui. Kanalų sistema turi ir kitą paskirtį, kanalai buvo kasami ne tik dėl susisiekimo, bet kad ir suteikti galimybę gyventi kuo arčiau vandens. Lietuvoje namai yra mažai statomi ant vandens ar šalia vandens, nes yra įsitikinimas, kad tai nesaugu ir nepatogu. Projekto kūrėjai siekia pakeisti šį požiūrį. Kanalų sistema garantuos patogų susisiekimą tarp bendrijos gyventojų ir galimybę laisvai patekti į kuršių marias.

Šiuo projektu siekiama pritraukti kuo daugiau naujų gyventojų, investuotojų, kad mažas kaimas šalia Kurių marių plėstųsi ir taptų patrauklia ir modernia gyvenviete, galinčia pasiūlyti išskirtinį gamtos grožį ir geras gyvenimo sąlygas.

Reklama: kiemoprojektai.lt

interjero dizainas

mini rekuperatorius

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: