menuspaustuve.lt archyvo nuotr.

Lora Juodkaitė – ypatingai talentinga ir tikriausiai viena įdomiausių šiuolaikinio šokio virtuozių Lietuvoje. Ši talentinga šokėja, profesionalioje scenoje debiutavusi 2006 m. ir tęsianti darbus iki dabar, savo kūryba nustebino ne vieną profesionalą ir užkietėjusį šokio aistruolį. Puikiai ištreniruotas kūnas, išlavinti judesiai ir super genialios idėjos – L. Juodkaitės raktas į žiūrovų širdis. Jauna moteris per aštuonerius karjeros metus, simpatijas pelnė ne tik Lietuvoje, bet ir kitose užsienio šalyse.

Vaikystėje L. Juodkaitė domėjosi įvairiais dalykais: siuvo, piešė, plaukiojo ir užsiimė kita užklasine veikla. Sulaukusi šešerių pradėjo šokti baletą, čia ir prasidėjo meno bei judesių technikos paieškos. Pirmuosius šiuolaikinio šokio pagrindus gavo V. Jankausko vadovaujamoje Modernaus šokio studijoje. 2001 m. Vilniaus dailės akademijoje įgijo scenografijos bakalauro laipsnį, 2005 m. baigė privačią Zalcburgo šokio akademiją Austrijoje. Grįžusi į Lietuvą, Loreta Juodkaitė Vilniaus Dailės akademijoje įsteigė Šokio teatrą, o 2006 m. debiutavo profesionalioje scenoje su improvizaciniu šokio spektakliu „ Čia ir dabar“ .

Šiuolaikinio šokio meistrė kūrė choreografiją spektakliams „Salamandros sapnas. Paveikslas“ (2006 m., režisierius V. Masalskis), „Riba“, „Nepaklusti“, „Kai bus balta“, „Išnykti“ (2008 m., Lietuvos nacionalinis dramos teatras), taip pat „Sibilė“ ( 2008 m., režisierius V. Masalskis ) ir kiti. Loreta Juodkaitė apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi už metų debiutą: spektakliai „Čia ir dabar“, „Salamandros sapnas. Paveikslas“.

Šokėja į gyvenimą žiūri filosofiškai ir visą save atiduoda darbui. Pasak jos, labai svarbu suprasti, ką jauti, kokius jausmus demonstruoji scenoje, kaip bendrauji su aplinkiniais ir, apskritai, koks esi. „Kiekvienas šokėjas turi savo liniją, o kad ją išlaikytų, privalo dirbti.“ Daugėlio vadinama fanatike, choriografė atvirauja, jog šokiai visada bus pirmoje vietoje. Jeigu reikėtų rinktis tarp šeimos ir darbo, laimėtų pastarasis.

Tikriausiai, todėl L. Juodkaitės kūriniai tokie įspūdingi ir išskirtiniai. Žiūrovai spektaklio – šokio metu gali pamatyti pačių įvairiausių ir netikėčiausių dalykų: tapymas šokant, hipnotizuojantys sukiniai, kabojimas ant lyno žemyn galva ir netgi plaukų nusiskutimas žiūrovų akivaizduoje. Choreografės galvoje verda galybė pakvaišusių idėjų, kuriomis žada džiuginti publiką dar ne vienerius metus.

2014 m. sausį Menų spaustuvėje buvo pristatytas dar vienas L. Juodkaitės šokio spektaklis „Atmintis“. Tai kūrinys, kuriame pasakojama apie L. Juodkaitės kelionių įspūdžius, pąmastymus apie ekonominius, politinius, socialinius skirtumus, kurie egzistuoja skirtingose kultūrose ir apriboja žmogaus prigimtį. Šį ir kitus spektaklius reikia pamatyti savo akimis, kad pajusti tą beprotišką energiją ir atsidavimą.

L. Juodkaitės šokis spektaklyje „Sibilė“:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: