Automobilis šiandien dažno šiuolaikinio žmogaus gyvenime yra veikiau būtinybė nei prabanga. Be pastarojo net kasdienė kelionė į darbą ar vaikų „išmėtymas“ po ugdymo įstaigas taptų sunkiai įveikiama užduotimi. Tiesa, išlaidos bei rūpesčiai, susiję su pastaruoju, nesibaigia transporto priemonės įsigijimu, kuro bako pripildymu ar padangų pakeitimo du kartus per metus. Norint, jog automobilio eksploatacija teiktų teigiamas emocijas, o, prireikus šį parduoti, blogąja prasme nenustebintų ženkliai nuvertėjusi rinkos vertė, būtina rūpintis šio priežiūra. Deja, realybė yra šiek tiek kitokia ir tai liudija faktas, jog automobilių slenksčių remontas – dažna priežastis, dėl kurios skubama į autoservisą. Tiesa, žodis „skubama“ šiame kontekste nėra pats tiksliausias apibūdinimas. Jei būtų skubama ir laiku pasirūpinama savo automobilio sveikatos „profilaktika“, vizito dėl šios ar panašios problemos būtų išvengta arba šis atitoltų. Aišku, geriau vėliau nei niekada: pamačius techninį gedimą ar estetinį defektą, būtina kreiptis į meistrus.

Kodėl, kalbant apie automobilių problemas, išskyrėme slenksčius? Kokios „ligos“ puola šią dalį? Slenksčiai, vaizdžiai tariant, yra padidintos rizikos zonoje. Tai – automobilio dugne esanti detalė, ant kurios nuo ratų patenka drėgmė, purvas, druskos bei kiti cheminiai mišiniai, naudojami kelių barstymui. Nepamirškime dar ir temperatūrų kaitos bei fakto, jog, ypač žiemos metu, vietoje tarp slenksčio ir durelių drėgmė beveik nedžiūsta. Vandens, purvo bei druskų mišinys – tarsi tiksinti „bomba“, kuriai sprogus, automobilio slenkstis pradeda rūdyti. Sunerimti reikėtų ir dėl iš pažiūros nedidelės rūdelės. Pastaroji, nesiimant jokių veiksmų šią pašalinti, netruks apimti vis didesnę slenksčio dalį bei persimes ir į kitas automobilio vietas – dureles bei dugną. O, korozijai apėmus šias vietas, automobilio tvarkymo išlaidos taip staigiai šokteli į viršų, jog gali kilti dilema, ar pastarąjį apskritai dar apsimoka remontuoti.

Tad, jei esate sąmoningas transporto priemonės savininkas, vertinantis savo turtą bei galvojantis apie ateitį, pastebėjus net menkiausią rūdžių pėdsaką, nedelsiant kreipsitės į autoservisą, teikiantį slenksčių remonto paslaugą. Pavojaus signalu tapti turėtų ir nedideli paviršiaus pažeidimai, sudarantys palankias sąlygas atsirasti korozijai. Profesionalūs meistrai, jums atvykus į autoservisą, visų pirma kruopščiai apžiūrės rūdžių paveiktus slenksčius/slenkstį bei priims sprendimą, kaip efektyviausia šiam grąžinti pradinę išvaizdą. Jei pažeidimai dar nėra labai dideli, neretai apsieinama be slenksčių keitimo: užtenka pašalinti korozijos sugraužtas vietas. Tais atvejais, kai korozija yra progresavusi labiau, vienintele išeitimi tampa slenksčių pakeitimas naujais šiuos privirinant. Šį darbą atlikti gali tik reikiamą kompetenciją turintys meistrai, „apsiginklavę“ specialiai tam skirta profesionalia suvirinimui reikalinga įranga. Atlikus suvirinimo darbus, slenksčiai ne tik gruntuojami, dažomi bei lakuojami, bet ir padengiami specialius sudėties antikorozine dangą, suteikiančią maksimalią apsaugą nuo rūdžių.

Tiesą sakant, efektyviai transporto priemonės apsaugai nuo korozijos gali pakakti ir šios antikorozinės dangos. Tai – puiki prevencinė priemonė, nuo rūdžių alinti apsaugoti ne tik mūsų aptartus slenksčius, bet ir arkas, dugną, kapoto bei bagažinės dangčius ir kitas metalines automobilio dalis. Būtina sąlyga – automobilio padengimas kiek įmanoma greičiau, kol rūdys dar nepradėjo „siautėti“. Kuo anksčiau transporto priemonė bus padengiama šia apsaugine danga, tuo geresnio bei ilgiau trunkančio efekto galima tikėtis. Vadinasi, suskubti turėtų ne tik senų automobilių savininkai, bet ir naujų, kurių reprezentatyvia išvaizda, natūralu, norima pasidžiaugti ilgiau.

„Vakarų Antikoras“ primena rūpintis savo transporto priemonės „sveikata“ profilaktiškai: toks elgesys sąlygoja mažiau rūpesčių bei finansinių išlaidų. Tiesa, jei jau pavėlavote, profesionalūs meistrai operatyviai išspręs automobilio estetines problemas, atsiradusias dėl rūdžių.

Užsakymo Nr. KMC200161

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: