Menas, visais amžiais laikytas pagarbos vertu amatu, savo svarbos ir populiarumo nepraranda ir šiandieninėje visuomenėje. Ir nors atsiranda vis daugiau naujų meno šakų, klasikinės formos, panašu, neplanuoja užleisti savo vietos. Puikus to pavyzdys – 2015-aisiais susikūręs ispanų skulptorių Joano Codercho ir Javiero Malavios duetas, pasaulį stebinantis savo amą atimančiais darbais.

Kūrėjai susipažino dirbdami tam pačiam užsakovui, užsiimančiam porceliano gamyba. Po kiek laiko pasidaliję savo kūrybiniais užmojais, abu vyrai nusprendė palikti savo darbo vietą, kurioje jautėsi dirbantys mėgstamą darbą, tačiau nesijautė iki galo išpildantys savo potencialą. Sujungę savo jėgas, skulptoriai, naudodamiesi laisve kurti, nesunkiai atrado savo nišą ir džiaugėsi galėdami kurti tai, ką nori.

Šių autorių darbai žavi detalumu ir išpildymu. Menininkai kūrinius kuria kreipdami dėmesį net į menkiausias smulkmenas, o darbus pradeda nuo trimačių brėžinių piešimo. Remiantis brėžiniais, lipdomos figūros, kurių pozos tobulinamos tol, kol matomas rezultatas tenkina abu autorius. Iki mažiausių detalių ištobulintos figūros tampa bronzinėmis skulptūromis.

Rezultatai visada stebina net visko mačiusius – pozos, veido išraiškos ir tiksli anatomija žavi kiekvieną. Pasak pačių skulptorių, būtent tai, kad žmogus yra trimatis, yra pagrindinė priežastis, kodėl mus taip traukia skulptūra – tai yra artimiausias mūsų pačių meninis pristatymas.

 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: