Sinéad O'Connor blaškosi tarp religijų ir savęs pažinimo

Airių dainininkė Sinéad O’Connor pribloškė visą pasaulį paskelbusi žinią, jog tapo musulmone. Hito „Nothing Compares 2 U“ atlikėja pasikeitė ne tik religiją, bet ir vardą į Shuhada Davitt. Savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pasirodžiusi su hidžabu (skarele ant galvos), ji pranešė, esanti dėkinga už musulmonų palaikymą ir teigė, jog tai „natūrali bet kokios teologinės kelionės išvada“. Sudainavusi musulmonų maldą – adhaną, ji parašė, jog stengsis ištobulinti maldos atlikimą arabų kalba.

Šis drastiškas gyvenimo sprendimas yra jos išgyventų patirčių pasekmė. 1979 metais dainininkės tėvai išsiskyrė ir jai teko kraustytis gyventi su tėčiu ir pamote. Blogai auklėjama 15-kos metų mergina praleidinėdavo pamokas ir vogdavo iš parduotuvių prekes. Dėl šių priežasčių ji 18-kai mėnesių atsidūrė Magdalenos prieglaudoje – katalikų įsteigtoje „puolusių“ moterų namuose. Nors Sinéad O’Connor prieglaudoje pasižymėdavo savo raštingumu ir gabumais muzikoje, tačiau ją bausdavo užtai, kad nusižengdavo nustatytoms taisyklėms. Nepaklusnūs mokiniai buvo siunčiami miegoti į specialų kambarį, kuriame, kaip ji pati prisiminė: „Aš niekada gyvenime nepatyriau ir tikriausiai nepatirsiu tokio siaubo, panikos ir agonijos, kokią išgyvenau ten“.

1984 metais Sinéad O’Connor su kitu airių atlikėju Colm Farrelly įkūrė savo pirmąją muzikinę grupę „Ton Ton Macoute“. Jaunuoliai greitai susilaukė gerų publikos įvertinimų, dėl savo išskirtinio muzikos skonio ir pakerėjančio Sinéad O’Connor vokalo, tačiau mergina vis tiek nebuvo laiminga. 1993 metais atlikėja parašė viešą laišką į „The Irish Times“ laikraštį, kuriame pranešė, jog jaučiasi psichologiškai palūžus: „Jeigu tik galėčiau apsiginti nuo tėvų nuomonės ir įgaučiau daugiau pasitikėjimo savimi, tada galėčiau iš tiesų atsiskleisti dainavime“. Jos brolis Joseph po šio pareiškimo apgynė tėvo auklėjimą, tačiau sutiko, jog motina psichologiškai ir fiziškai smurtavo prieš savo vaikus.

Sinéad O’Connor atskleidė, jog 2003 metais jai buvo diagnozuotas bipolinis (nuotaikos) sutrikimas, kuris pasižymi besikartojančiais manijos ir depresijos epizodais, o per savo 33-iąjį gimtadienį ji net bandė nusižudyti. Praėjusiais metais atlikėja taip pat paskelbė „Facebook“ paskyroje 12-kos minučių įrašą, kuriame taip pat atviravo, jog jautėsi psichologiškai palūžus, kai prarado sūnaus globą ir tik daktaro ir psichiatro dėka dar kovojo su savižudiškomis mintimis.

Dainininkė ypač neigiamai pasiskelbė 1992 metais, kai sukėlė tarptautinį skandalą, per vieną iš televizijos kanalų, suplėšusi popiežiaus Jono Pauliaus II nuotrauką, tokiu būdų protestuodama prieš moterų ir vaikų seksualinį išnaudojimą katalikybėje. Deja, toks gestas nesusilaukė visuomenės pritarimo ir galiausiai jai teko atsiprašyti. Negana to, Sinéad O’Connor siekė tapti anglikonų dvasininke, tačiau tai prieštarauja Krikščionių Bažnyčiai. Viena netradicinė Prancūzijos katalikų bažnyčia Lurde vis dėlto įšventino ją į kunigus 1999, bet vėliau ji net trijų popiežių viešai prašė būti ekskomunikuota.

„Nothing Compares 2 U“ tapo hitu 1990 ir padėjo atlikėjai laimėti net tris „Grammy“ apdovanojimus. Sinéad O’Connor yra išleidusi 10 albumų, bet per pastaruosius 4 metus sukūrė tik vieną dainą. Dainininkė yra paskelbusi, jog išleis naująjį albumą „No mud No lotus“ iki 2019 spalio mėnesio.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: