Little Big“ – tai rusų elektroninės šokių muzikos grupė, susikūrusi 2013 metais Sankt Peterburge. Šis kolektyvas susideda iš elektroninės muzikos kūrėjų, muzikantų, makiažo meistrų, dizainerių bei vaizdo klipų kūrėjų. Grupė, iki šių dienų bestebinanti savo gerbėjus, yra išleidusi keturis albumus (naujausias pasirodė 2018-tų metų spalio 5 d.) ir dešimt singlų.

Grupės nariai

Šiuo metu „Little Big“ grupės pagrindą sudaro keturi jos nariai: llya llich Prusikin, Sergey Gokk Makarov, Sophia Tayurskaya ir Anton Boo Lissov. Deja, viena iš pagrindinių narių Olympia Ivleva nusprendė palikti kolektyvą šių metų balandžio mėnesį ir tęs karjerą atskirai. Negana to, muzikinė grupė yra susibūrusi į „Little Big Family“ bendriją, kurioje jie dirba ir bendradarbiauja su panašių muzikos stilių atlikėjais – „The Hatters“, „Tatarka“, „Khleb” ir “Lizer”.

Muzikos stilius

Daugelis klausytojų grupę lygina su Pietų Afrikos alternatyvaus „hip-hop“ ir elektroninės šokių muzikos atlikėjais „Die Antwoord“, nes būtent jų koncerto atidarymo ceremonijoje debiutavo „Little Big“. Faktas tas, jog grupė trankiomis ir greito tempo melodijomis primena „Die Antwoord“, tačiau „Little Big“ taip pat turi savitą stilių ir dvilypį žanrą, kuris balansuoja tarp repo ir reivo. Atlikėjai patys teigia, jog daugiausiai įkvėpimo gauna iš tokių grupių kaip „Rammstein“, „Red Hot Chilli Peppers“, „Nirvana“, o kartais kūryboje padeda net Bethoveno ar Mocarto muzika. Ne veltui, atlikėjai save pristato kaip satyrinės muzikos atstovais, nes šį įvaldytą stilių galima įžvelgti jų muzikoje ir vaizdo klipuose.

Vaizdo klipai

Muzikos grupė režisuoja, montuoja ir filmuoja vaizdo klipus patys. Tuo daugiausiai užsiima viena iš grupės įkūrėjų Alina Pasok. Grupė jau pirmajame savo išleistame ir didelio populiarumo susilaukusiame muzikiniame vaizdo klipe „Every day I’m drinking“ išjuokė rusišką kultūrą – tautinius šokius, piktus klounus, degtinės vartojimą, pamėgtus treningus, simpatizuojamas meškas ir chuliganišką elgesį. Atlikėjai aiškina, jog vaizdo įrašu ragina Rusijos žmones ne gėdytis, o pasijuokti iš visų Holivude sukurtų stereotipų apie juos.

2014-tais metais muzikinė grupė visiškai neinvestavusi pinigų į reklamą, o tik paskelbusi „Youtube“ vaizdo klipą, tapo plačiai žinoma visoje Europoje. 2015-tais metais išleidę antrąjį „Funeral Rave“ albumą, jie užėmė garbingą 8-tąją vietą Rusijos „iTunes“ platformoje. 2016 metais paviešinę „Give Me Your Money“ ir „Big Dick“ klipus „Youtube“ socialiniame tinkle atlikėjai susilaukė pripažinimo „Berlin Music Video Awards“ pakyloje. „Give Me Your Money“ muzikinis vaizdo klipas laimėjo pirmą vietą „Most Trashy“ kategorijoje, o „Big Dick“ užkariavo trečią vietą geriausio atlikėjo rinkimuose.

„Mes tik norime parodyti žmonėms, jog jie patys atsakingi už savo gyvenimus. Valdžia nėra tokia įtakinga, kokią žmonės ją įsivaizduoja.“, – teigė grupės atlikėjas llya Prusikin atsakydamas „Noisey“ korespondentui į klausimą apie pagrindinį vaizdo klipų motyvą. „Little Big“ prieš keletą savaičių išleido dar vieną masiškai plintantį muzikinį vaizdo klipą „SKIBIDI“, kuris jau dabar siekia beveik 30 milijonų peržiūrų. Galima tik dar kartą įsitikinti, jog ši kūrybiška grupė žino, kaip pritraukti šiuolaikinį žiūrovą ir klausytoją, o sugalvoti šokio žingsneliai vaizdo klipe, ko gero, taps dar ilgai mėgdžiojami ir diskutuojami visame pasaulyje.

Little Big“ paskutinį kartą Lietuvoje buvo apsilankiusi praeitų metų gegužės 12-tą dieną. 2018-tais metais artimiausi grupės pasirodymai įvyks spalio 27 d. Prancūzijoje ir lapkričio mėnesį Suomijoje, Ispanijoje bei Šveicarijoje. Šis kolektyvas yra puikus pavyzdys, jog iš mažo „Youtube“ socialinių tinklų projekto, į kurį įdėjus daug darbo ir kūrybinių pastangų, galima patapti gerai žinoma ir gerbiama grupe visoje Europoje.

*Taip, suprantam, kad žinant istorinį kontekstą antraštė skamba nelabai kaip, bet visgi ženkliai geriau blizgėti bei žvanginti talentu nei ginklais.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: