Gennady Mozheiko / Facebook

Baltarusijos saugumo pareigūnai Maskvoje prieš veždami į Minską sulaikė vyriausybę palaikantį žurnalistą, kuris pranešė apie mirtiną šaudymo incidentą, kuriame dalyvavo Baltarusijos KGB saugumo agentūra ir IT darbuotojas, pranešė aktyvistai.

Rusijos pareigūnai ir žiniasklaidos vadovai kritikavo šiuos ir kitus veiksmus, kurie laikomi Baltarusijos valdžios institucijų pasipriešinimu likusiems aktyvistams ir nepriklausomoms žiniasklaidos priemonėms po praėjusių metų precedento neturinčių protestų dėl ginčijamų prezidento rinkimų tęsimu.

Baltarusijos teisių gynėjų grupė „Viasna“ pranešė, kad praėjusią savaitę buvo sulaikyti mažiausiai 86 žmonės dėl antradienį įvykusio reido Minske, kur IT darbuotojas Andrejus Zeltseris neva nušovė KGB pareigūną ir žuvo per gaisrą. Stebėtojai sulaikymus siejo su valdžios institucijų bandymu užgniaužti diskusiją apie incidentą.

Tarp sulaikytųjų yra ir populiaraus Rusijos laikraščio „Komsomolskaja Pravda“ Baltarusijos leidimo žurnalistas veteranas Genadijus Mozheiko, praneša „Viasna“. Grupuotė pranešė, kad Mozheiko buvo sulaikytas Maskvoje penktadienį ir dabar laikomas liūdnai pagarsėjusioje areštinėje Minske.

Baltarusija užblokavo KP svetainę praėjusį trečiadienį po to, kai ji paskelbė Mozheiko interviu su Zeltserio klasės draugu, kuris apibūdino 31-erių metų vaikiną kaip „gerą“, prieštaraujantį KGB apibūdinimui „sunkus nusikaltėlis“. Baltarusija atsisakė spausdinti KP šalyje nuo ginčijamų 2020 m. Rugpjūčio mėn. Prezidento rinkimų, kurie Aleksandrui Lukašenka suteikė šeštą kadenciją iš eilės ir sukėlė masinius protestus, dėl kurių buvo imtasi didelių represijų.

KP vyriausiasis redaktorius Vladimiras Sungorkinas sakė, kad laikraštis peržiūrėjo M. Mozheiko interviu praėjus kelioms minutėms po jo paskelbimo internete, nes pirminė versija „neatitiko dabartinių įsitikinimų apie šaudymo incidentą“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: