Jevgenijus Roizmanas / Dmitrijaus Gudkovo nuotr.

Buvęs, ketvirto pagal dydį Rusijos miesto meras, opozicionierius Jevgenijus Roizmanas sulaukė 9 dienų bausmės Rusijos kalėjime. Jis kaltinamas protestų Navalnui palaikyti agitavimu „Twitter“ soc. Tinkle.

Reikalaujant išlaisvinti įkalintąjį Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, sausio 23 d., sausio 21d. ir balandžio 21 d. visoje Rusijoje vyko masiniai protestai. Protestuose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, iš kurių 12 tūkst. buvo sulaikyti, dar šimtai pranešimų buvo gauta dėl policijos smurto prieš taikius protestuotojus. 

Buvęs Jekaterinburgo meras Jevgenijus Roizmanas buvo pripažintas kaltu dėl nesankcionuotų protestų organizavimo „Twitteryje“. Prieš sausio 31 d. sukurtuose įrašuose jis skatino žmones išeiti į gatves: „Mes turim išeiti į gatves 31 d. Aš eisiu.“ Toliau jis rašė: „Žmonės, turim eiti į gatves. Jie daro viską, kas įmanoma, kad kuo daugiau žmonių protestuotų 31 d. Pagrindinis dalykas, kurio turite laikytis, tai netrugdyti tiems mulkiams.“ 

Vėliau politikas buvo pripažintas kaltu dėl balandžio 21 d. vykusio protesto organizavimo.

Per trečiadienį vykusį posėdį, Vidaus reikalų ministerijos atstovas sakė, kad Roizmanas protestus organizavo „nurodydamas datą ir vietą“ savo „Twitter“ įrašuose.

Roizmanas sakė esąs nekaltas dėl abiejų administracinių pažeidimų, kurių maksimali bausmė yra 10 dienų.

Jei būčiau buvęs šių įvykių organizatorius, tai ir pasakyčiau. Tačiau, taip nėra. Aš tik išreiškiau savo poziciją,“ teismui sakė Roizmanas.

Žinau, ką veikti kameroje. Nesijaudinkite dėl manęs… mano pareiga nebijoti,“ sakė Roizmanas.

Buvęs meras dalyvavo daugumoje šių metų protestų Navalnui palaikyti, kurie vyko Jekaterinburge ir yra išreiškęs palaikymą dėl Navalno išlaisvinimo savo „Twitter“ paskyroje. 

Iš viso, Roizmanui pareikšti trys administracinio pobūdžio kaltinimai, susiję su protestais – du už sausio 31 d. ir balandžio 21 d. protestų organizavimą ir dar vienas už dalyvavimą balandžio 21 d. proteste. Kovo mėn. už dalyvavimą sausio mėn. vykusiuose mitinguose jam du kartus buvo išrašyta bauda.

Trečiadienį nuteisus Roizmaną, teismas toliau tęsė posėdį dėl balandžio 21 d. protesto organizavimo.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: