Pexels.com archyvo nuotr.

Publikuotoje 2021 m. apklausoje, kurią sudarė emigrantų bendruomenės organizacija „InterNations“, teigiama, kad Rusija patenka į „blogiausių“ valstybių gyventi ir dirbti užsienyje sąrašą.

Atsižvelgus į daug skirtingų aspektų pagal kuriuos buvo vertinamas bendras emigrantų pasitenkinimas gyvenimu naujuose namuose, sąraše Rusija užima 56-ąją poziciją iš 59-ių, pralenkdama tik Pietų Afriką, Italiją ir Kuveitą.

Šimtus klausimų „InterNations“ suskirstė į 13 mažesnių kategorijų ir į 5 pagrindinius indeksus: darbas užsienyje, gyvenimo kokybė, paprastumas įsikurti, asmeniniai finansai ir pragyvenimo išlaidos.

Darbo užsienyje kategorijoje, Rusija atsidūrė sąrašo apačioje ir užėmė 52-ą vietą. Maždaug 1 iš 5, Rusijoje apsigyvenusių emigrantų išreiškė nepasitenkinimą darbo saugumu ir prastai įvertino vietinę ekonomiką.

Pagal gyvenimo kokybę, Rusiją atsidūrė 49-oje vietoje, pagal paprastumą įsikurti – 48-ą vietą, o pagal asmeninius finansus – 47-ąją. 

Rusijos gyvenimo kokybę emigrantai įvertino itin prastai, teigdami, kad yra nepatenkinti Rusijos klimatu, orais, oro kokybe, vandeniu ir sanitare infrastruktūra. Atsižvelgiant į paprastumą įsikurti, Rusija nusileido tik Japonijai, dėl kalbos sudėtingumo. Asmeninių finansų kategorijoje, daugiau nei ketvirtadalis emigrantų teigė, jog namų ūkio disponuojamųjų pajamų neužteko padengti išlaidas.

Pexels.com archyvo nuotr.

Vienintelis aspektas, dėl kurio Rusija buvo įvertinta geriau ir pateko į 25-ąją vietą, tai pragyvenimo išlaidos.

Trejus metus iš eilės, 2021 m. „InterNations“ emigrantų apklausoje, Taivanas užėmė aukščiausią poziciją – didžioji dauguma emigrantų buvo patenkinti savo darbais, ekonomika, kainomis ir gyvenimu apskritai.

Pasaulinės COVID-19 pandemijos aplinkybėmis, kurios visai neįtakojo bendrojo reitingo, emigrantai Rusijoje dažniau teigė, nei yra pasaulinis vidurkis, kad jie mano, jog tai įtakos jų darbą ar verslą ilgoje perspektyvoje (22 proc. ir 16 proc. atitinkamai), tačiau artimoje ateityje nusprendė negrįžti į gimtąją valstybę (20 proc. ir 18 proc. atitinkamai). Kiek mažiau emigrantų, nei pasaulinis vidurkis, sakė, kad yra patenkinti oficialia Rusijos komunikacija ir atsargumo priemonėmis, kurios susiję su COVID-19 (51 proc. ir 66 proc. atitinkamai).

Vienos didžiausių pasaulyje emigrantų bendruomenių „InterNations“, kurią jungia apie 4 mln. narių, apklausoje dalyvavo 14 420 emigrantų, gyvenančių 59 valstybėse.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: