Nick Vujicic asmeninio archyvo nuotr.

Įsivaizduokite, kaip savo įtemptą dieną įveiktumėte be rankų ar kojų, savo gyvenimą be gebėjimo vaikščioti, kai reikia rūpintis savo ar artimųjų poreikiais. Atrodo, tai neįmanoma? Susipažinkite su Nicku Vujicicu – vyras, kuris tapo pavyzdžiu visam pasauliui.

1982 metais Melbourne (Australija) gimęs Nickas Vujicinas turėjo įgimtą negalią – vyras gimė be rankų ir kojų. Jam buvo pripažintas labai retas Tetra-amelia sindromas, kai žmogus gimsta su neišsivysčiusiomis keturiomis galūnėmis. Toks sindromas pasitaiko tik vienam iš 100 tūkst. naujagimių. Vujicic šeimai buvo lemta susitaikyti su iššūkiu auginti vaiką, kurio fizinė būklė visiškai pakeitė įprastą gyvenimo ritmą.

Nicko vaikystė buvo sunki. Nepaisant kasdienių iššūkių mokykloje, berniukas taip pat kovojo su ankstyva depresija ir vienatve – draugų jis neturėjo. Nickas visuomet stebėjosi, kodėl jis yra kitoks nei visi kiti vaikai. Dažnai jis galvojo, ar yra tikslas gyventi tokiomis sąlygomis. Sulaukęs 8-erių, berniukas bandė nusižudyti, tačiau jam to padaryti nepavyko. Tada jis suprato, kad turi išgyventi ir parodyti pavyzdį kitiems.

Nick Vujicic asmeninio archyvo nuotr.

Jaunas vyras išmoko plaukti, vaikščioti, rašyti dviem kairės pėdos pirštais, valytis dantis, skustis, šukuotis, kalbėti telefonu, rašyti kompiuteriu. Nuo tada, kai būdamas 19 metų Nickas pirmą kartą garsiai prabilo apie save, jis keliauja aplink pasaulį ir dalinasi savo istorija su milijonais žmonių, kartais net pilnais stadionais mokinių, mokytojų, verslininkų, jaunų žmonių.

© Nicoletta Daskalakis nuotr.

Šiandien, jaunas vyras yra pasiekęs daugiau, nei kai kurie žmonės pasiekia per visą gyvenimą. Apie tai, kaip susidoroti su gyvenimo sunkumais ir išlikti optimistišku, jis parašė net 5 knygas ir filmavosi net keliuose filmuose. Jaunas lektorius dažnai vadinamas Evangelijos skelbėju. Savo gyvenimo džiaugsmo ir energijos šaltiniu jis laiko tikėjimą Kristumi.

© Nicoletta Daskalakis nuotr.

„Tikiu, kad yra priežastis, kodėl kas nors atsitinka. Daryk viską gerai ir pasitikėk Dievu ir niekada nepasiduok. Užaugau su šia mąstysena ir buvau dėkingas už tai, ką turiu. Mano tėvai ne tik mane taip nuostabiai išaugino, jie turėjo drąsos turėti daugiau vaikų“, sakė jis.

© Nicoletta Daskalakis nuotr.

N. Vujicicas ypač mėgsta aktyvų laisvalaikį. Iki šiol jis yra išbandęs riedlenčių sportą, golfą, parašiutizmą, dažnai plaukioja su banglente. Neseniai vyras vairavo jam pritaikytą automobilį. Australų kilmės pamokslininkas šiuo metu gyvena Kalifornijoje (JAV), kur yra įkūręs nepelno siekiančią organizaciją „Gyvenimas be galūnių“ (angl. „Life without limbs“).

2012 metais, vyras sukūrė šeimą su Kanae Miyahara, po metų jie susilaukė sūnaus. Šiuo metu, šeima laukia pagausėjimo – rugsėjo mėnesį jiems gimė antras sūnus.

Nick Vujicic asmeninio archyvo nuotr.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: