„Netflix“ savo žiūrovams pristatė įtraukiantį, 10 valandų trukmės dokumentinį serialą apie krepšininką Michealą Jordaną ir geriausius NBA komandos Čikagos „Bulls“ metus. Nors informacija apie kuriamą serialą buvo paskelbta dar prieš porą metų, pirmosios dvi serijos žiūrovus pasiekė tik prieš keletą dienų.

Kadangi šiuo metu dėl karantino pasaulyje sustabdytos visos sporto varžybos, „The Last Dance“ tapo tikra atgaiva tiek sporto pasiilgusiems gerbėjams, tiek seriale rodomą laikmetį menantiems. Pirmosios serijos sumušė ESPN kanalo žiūrimo rekordus – apie 6 mln. gerbėjų pirmosiomis dienomis pritraukęs naujasis serialas neabejotinai paliks pėdsaką sporto dokumentikos istorijoje.

JAV sporto kanalo ESPN kūrinys pasakoja apie legendomis apipintą 1997-1998 m. Čikagos „Bulls“ ekipos sezoną. Būtent to sezono metu „Bulls“ vadovybė sutiko, kad komandos gyvenimas būtų filmuojamas iš arti. Ši unikali medžiaga serialo kūrėjams tapo neįkainojamu lobiu – dokumentinėje juostoje galima pamatyti nemažai medžiagos, kuri iki šiol nebuvo niekur rodyta. Žurnalistai ir kūrybinė komanda atliko didžiulį darbą imdami interviu iš daugiau šimto žmonių, buvusių arti komandos ir žaidėjų, todėl Michaelo Jordano fenomenas nupasakojamas įvairiausiais kampais. Personalo, komandos draugų pasakojimai apie legendą iš pirmų lūpų įspūdį padarys daugeliui.

Pirmasis epizodas prasideda geriausiais krepšininko karjeros kadrais. Beveik dešimtį minučių trunkančią panegiriką palydi filmuota medžiaga iš Paryžiaus. Joje puikiai matyti gerbėjų pamišimas dėl savo dievaičio, kuris nepailsdamas dalijo autografus. Jordanas sporto pasaulyje savo populiarumu neturėjo lygių. Jis tapo savo ekipos, į kurią visuomenė žvelgdavo kiek nerimtai, vedliu į kalno viršūnę. Antrajame epizode susitelkiama į kitą „Bulls“ žvaigždę – Scottį Pippiną, kuris iš nežinomybės pakilo į aukštumas ir tapo vienu geriausių NBA žaidėjų. Demonstruojama jo svarba ekipoje, žaidimo kartu su Michaelu Jordanu momentai ir ypatybės.

Daugybė šiuolaikinių jaunųjų NBA žvaigždžių socialiniuose tinkluose dalijosi virtine teigiamų įspūdžių apie naująjį serialą: dabartinės Čikagos „Bulls“ ekipos žaidėjas Zachas LaVine‘as teigė, kad jau dabar galėtų peržiūrėti visas 10 serijų. Filadelfijos „76ers“ atstovas Tobias Harissas rašė: „Geriausios dvi karantino valandos“. Lietuvio Domanto Sabonio komandos draugas, Indianos „Pacers“ gynėjas Victoras Oladipo taip pat negailėjo gerų žodžių: „Žmogau, oho! Negaliu sulaukti kito sekmadienio.“ Puikų įspūdį „The Last Dance“ paliko ir senosios kartos atstovams, kurie ir patys turėjo galimybę iš arčiau matyti tuometinės „Bulls“ komandos žaidimą.

Unikali dokumentinė serija įamžino dar palyginus neseniai žibėjusias legendas ir ekipą, apie kurios pasiekimus bei aukso amžių garsiai kalbama ir šiandien. Net ir sportu nesidomintieji neabejotinai žino Michaelo Jordano pavardę, o tikri aistruoliai, išvydę dar niekur nerodytos vaizdo medžiagos, džiūgauja it vaikai. Likusios serijos pasirodys artimiausiomis savaitėmis – po dvi kiekvieną sekmadienio vakarą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: