Organizatorių archyvo nuotr.

Dažnai iš vyrų visuomenėje yra reikalaujama itin daug: uždirbti, būti vyrišku, vairuoti brangų automobilį, būti geru vyru bei tėvu. Nenuostabu, kad nuo įtampos kartais vyrai palūžta. Tuomet kyla klausimas, kaip susigrąžinti gyvenimo pilnatvę?

Fizinės meilės svarba

Tiek vyrai, tiek moterys užmezga ryšį per seksą ir bendravimą. Tačiau paprastai moterys geriau užmezga ryšį per bendravimą, o vyrai – per seksą. Tai nereiškia, kad vyrai, norėdami jausti ryšį, turi kasdien užsiimti seksu. Kartais užtenka paprasto apkabinimo ir bučinio, kad jis pasijustų mylimas. Jei partnerė prieina prie vyro iš nugaros ir meiliai paliečia jo kaklą ir plaukus, kol jis sėdi įsitraukęs į užduotį, jis neabejotinai pasijus mylimas. Tokie prisilietimai interpretuojami kaip fizinė meilė, kurios žinutė skamba taip: „aš tave myliu ir noriu, kad visą laiką jaustumeisi laimingas. Žinok, kad visada esu čia dėl tavęs ir man labai rūpi“.

Žinoma, laimės jausmą kelia ir išradingumas lovoje. Naujų idėjų išbandymas stiprina pasitikėjimą tiek savimi, tiek pačiais santykiais ir kelia abipusį malonumą. Skatinama išbandyti įvairius erotinius žaisliukus – pavyzdžiui, penio žiedus ar movas, kurias galima rasti Fantazijose. Jie turi tam tikrus antgalius bei iškilimus, kurie papildomai stimuliuoja intymias vietas.

Tikslų siekimas ir pažanga

Didžiausią pilnatvę patiria vyrai, kurie siekia to, kas jiems svarbu. Tereikia priimti kasdienius sprendimus, padedančius nenukrypti nuo kelio. Svarbu laikytis principo, kad reikia susitelkti į tai, ką iš tiesų norima pasiekti, bei mokėti pasakyti „ne“ viskam, kas tam trukdytų. Kiekvieną kartą, kai priimamas principais paremtas sprendimas dėl gyvenimo tikslų, galima tikėtis, kad dėl to kils pasitikėjimo savimi lygis. Papildomai motyvacijos dozei patariama skaityti knygas apie produktyvumą, kurios padeda išlikti susikaupusiems.

Labiausiai patenkinti savimi vyrai turi gilų poreikį daryti pažangą gyvenime. Vyrus motyvuoja jausmas, kad jie gali valdyti savo likimą. Šis savarankiškumo ir autonomijos pojūtis išsiugdomas per mąstyseną, kai siekiant tikslo yra vertinami mažesni laimėjimai ir proveržiai. Nesvarbu, ar progresas didelis, ar mažas, kiekviena pažanga turėtų būti pripažįstama ir švenčiama, nes ji padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Šis požiūris suteikia teigiamą emocinę paramą ir skatina toliau judėti į priekį siekiant savo svajonių.

Erdvė ir emocinis artumas santykiuose

Vyro dusinimas, nesuteikiant jam laisvo laiko arba elgiantis pernelyg pavydžiai, yra greičiausias būdas nutraukti draugystę. Vyrams santykiuose reikia erdvės kvėpuoti. Kad jie jaustųsi pilnaverčiai, vyrams reikia laiko savo pomėgiams, laiko su draugais ir laiko padirbėti prie savo projektų. Vyras bus kur kas laimingesnis, žinodamas, jog pasitikima ir juo, ir ryšio tvirtumu tiek, kad jis gali turėti savo erdvę.

Nuo pat mažens vyrai mokomi bet kokia kaina vengti pasirodyti silpni. Tai apima tokius dalykus kaip skundimasis, baimių ar rūpesčių atskleidimas, nepasitikėjimas savimi ar nerimas. Kiekvienam vyrui reikia artimo žmogaus, kuriam jis galėtų atsiverti emociškai. Vyrams svarbu įsitikinti, kad kai jis pirmą kartą palūš asmens akivaizdoje, asmuo jo neatstums ir nesureaguos į tai blogai. Jei nesugebama pasirūpintu vyriškiu tada, kai jam to labiausiai reikia, jis užsivers emociškai.

Dėkingumas ir sąmoningumas

Laimingiausi žmonės dėkingumą praktikuoja kasdien. Taip mažinama depresija ir neigiamos emocijos, išmokstama patirti daugiau džiaugsmo. Tereikia skirti kelias minutes apmąstymams, už ką esate dėkingi. Tyrimai atskleidžia, kad net ir nedidelė dėkingumo praktika gali turėti toli siekiančių pasekmių: fizinį sustiprėjimą, apetito bei impulsų kontrolę, kokybiškesnį miegą ir didesnį dopamino išsiskyrimą, lemiantį mažesnius skausmus.

Dėkingumą ypač lengva pajusti būnant sąmoningam. Laimingiausi žmonės yra tie, kurie sugeba pajusti dabartinės akimirkos ramybę. Vyrai, kurie per daug laiko praleidžia galvodami apie praeitį, dažnai patiria daugiau apgailestavimo ir liūdesio. Dar blogiau, dėl to jie gali bijoti kurti ambicingą ateitį. Išvengti to gali padėti meditacija ir dienoraščio rašymas. Įrodyta, kad kasdienė meditacija mažina stresą, padeda žmonėms geriau išgyventi akimirką ir suvokti save. Patariama 5-10 minučių pabūti vienam ir nutildyti savo mintis, o susikaupusią patirtį užrašyti į dienoraštį.

Kasdienė mankšta

Fiziškai aktyvūs vyrai, kurie kasdien mankštinasi ir praktikuoja sveikos gyvensenos įpročius, patiria mažesnį depresijos lygį ir nerimą. Vietoj to jie džiaugiasi didesniu dopamino išsiskyrimu, kuris suteikia daugiau laimės, geriau miega, patiria kokybiškesnes teigiamas emocijas, gyvena ilgiau ir jaučiasi labiau pasitikintys savimi. Vos 20 minučių kasdienės mankštos gali padėti tapti laimingesniais ir stipresniais.

Bendravimas su žmonėmis

Vyrai, kurie daugiau laiko praleidžia vieni, dažniau gyvena trumpiau ir patiria prastesnę gyvenimo kokybę. Toks paprastas dalykas kaip vakarienė su artimais žmonėmis gali sukurti gilesnį artumo ir laimės jausmą. Laiko praleidimas su draugais sporto varžybose taip pat sustiprina džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmą. Mentorystė arba vaiko auklėjimas skatina stiprius jausmus, susijusius su reikalingumu, savivertės suvokimu ir tikslo siekimu.

Svarbu reguliariai pietauti kartu su šeima arba išeiti į miestą su grupe draugų. Būnant su kitais žmonėmis reikėtų stengtis nenaršyti internete ir sutelkti visą dėmesį į šią akimirką – praktikuoti sąmoningumą. Taip ilgainiui sukuriami glaudesni ryšiai ir patenkinama ta vidinė dalis, kuriai reikia jaustis reikalingai bei vertinamai.

Vyrams taip pat kaip moterims kyla nepilnavertiškumo problemų. Tokiu atveju jie gyvenimo pilnatvę gali pajusti per tikslų siekimą ir pažangos jausmą, per emocinį artumą ir bendravimą. Tačiau lygiai taip pat svarbu yra fizinės meilės išraiška.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: