Daugiau nei 140 mokslininkų, kurie yra finansuojami Chan-Zuckerbergo iniciatyvos, sako, kad „Facebook“ trukdo vystytis misijai „įtraukianti, teisinga ir sveika ateitis“.
Daugiau nei 140 mokslininkų, kurie yra finansuojami Chan-Zuckerbergo iniciatyvos (CZI), filantropinės organizacijos, kurią įkūrė Markas Zuckerbergas ir Priscilla Chan, pasirašė atvirą laišką, įspėjantį, kad „Facebook“ nesugebėjimas įgyvendinti savo politikos nulemia CZI misiją kurti „įtraukiančią, teisingą ir sveiką ateitį“. Grupė konkrečiai pabrėžė sąmoningos dezinformacijos ir nesutarimų sklidimą platformoje, vadindama juos „priešingus“ CZI tikslui, tai yra „naudoti technologijas, kurios padėtų išspręsti sunkiausius mūsų iššūkius“.
„Socialinės žiniasklaidos platformos, tokios kaip „Facebook“, tapo pagrindiniais informacijos perdavimo būdais“, – rašoma laiške. „Nors jie leido skleisti informaciją visame pasaulyje, jie taip pat palengvina dezinformacijos sklaidą. Žinių, kurios nepatikrintos dėl faktinių duomenų tikslumo, sklaida sukelia painiavą ir ekspertų nepasitikėjimą.“
Kaip pavyzdį, laiške atkreipiamas dėmesys į Zuckerbergo sprendimą nesiimti veiksmų dėl prezidento Trumpo „Facebook“ įrašų serijos. Trumpas, reaguodamas į neramumus visoje šalyje po George’o Floydo mirties, protestuotojus pavadino „BANDITAIS“ ir pasakė: „kai prasideda plėšikavimas, prasideda ir šaudymas“, atkartodamas rasistinę Majamio policijos vadovo citatą prieš 1960 m. pilietinių teisių protestus.
Grupė teigia, kad Trumpo įrašas „yra neabejotinas smurto kurstymo teiginys“, kuris pažeidžia pačią „Facebook“ politiką. (Zuckerbergas teigė, kad įrašas nedaro jokios žalos – šią išvadą su Zuckerbergu susitikę pilietinių teisių lyderiai pavadino „nesuprantama“)
„Kaip ir daugeliui, mums buvo apmaudu stebėti, kad „Facebook“ nesilaikė savo politikos, susijusios su prezidentu Trumpu, kuris naudojo „Facebook“ platformą skleisti tiek dezinformacijai, tiek kurstantiems pareiškimams.“
Laiško pabaigoje Zuckerbergas raginamas „apsvarstyti griežtesnę dezinformacijos ir skaldančiu visuomenę kalbų politiką, kuri kenkia žmonėms ar žmonių grupėms, ypač dabartiniame mūsų klimato kampelyje, kuriam būdinga rasinė neteisybė.“
CZI iš karto neatsakė į prašymą komentuoti sekmadienį, tačiau pranešime „The Verge“ grupė pabrėžė savo, kaip atskiro subjekto, esančio „Facebook“ platformoje, statusą.
„Mes esame dėkingi savo darbuotojams, partneriams ir paramos gavėjams šiame darbe ir gerbiame jų teisę pareikšti savo nuomonę, įskaitant ir „Facebook“ politikoje“, – rašoma pranešime.
Grupė pilietinių teisių lyderių, kalbėjusių su Marku Zuckerbergu, kritikavo „Facebook“ generalinį direktorių dėl atsisakymo imtis veiksmų dėl prezidento Donaldo Trumpo įrašų socialiniame tinkle, kurie, jų teigimu, kursto smurtą.
Bendrame pranešime, Vanita Gupta iš „The Leadership Conference on Civil and Human Rights“, NAACP teisinės gynybos ir švietimo fondo Shermelyn Ifill ir Rashadas Robinsonas iš „Color of Change“ teigė, kad jie „nusivylę ir pribloškti Marko nesuprantamais paaiškinimais, leidžiančiais Trumpo įrašams išlikti „Facebook“ platformoje.“
„Jis nerodė jokio supratimo apie istorinį ar šiuolaikinį rinkėjų slopinimą ir atsisako pripažinti, kaip „Facebook“ palengvina Trumpo raginimą smurtauti prieš protestuotojus“, – rašoma pareiškime. „Markas sukuria labai pavojingą precedentą kitiems balsams, kurie pasakytų panašius kenksmingus dalykus per „Facebook“.
Trumpas paskelbė įrašus, kai visoje šalyje kilo protestai po juodaodžio George’o Floydo mirties kai baltaodis Mineapolio policijos pareigūnas atsiklaupė jam ant kaklo. Vienoje žinutėje Trumpas pavadino protestuotojus „BANDITAIS“ ir sakė, „kai prasideda plėšikavimas, prasideda ir šaudymas“, pakartodamas rasistinę Majamio policijos vadovo citatą prieš 1960 m. pilietinių teisių protestus.
„Twitter“ Trumpo įrašus patalpino po įspėjamąja etikete, kurioje sakoma, kad jie pažeidžia „smurto šlovinimo“ taisykles. Tačiau „Twitter“ neatšaukė įrašo, prezidento postai išliko prieinami dėl visuomenės intereso.
„Facebook“ nedarė nieko.