@spidyrella nuotr.

Žymus pop stiliaus menininkas Jeff Koons neseniai pristatė savo naujausią skulptūrą pačiame Niujorko centre. Autorius žinomas dėl savo įspūdingų, didesnių nei galima įsivaizduoti balionų, ši pripučiama balerina yra jo antras didžiausias kūrinys. Pirmasis buvo triušis, kuris plaukiojo ore Times Square beveik prieš 10 metų.

Jeff Koons taip pat įžymus dėl savo garsiojo kūrinio ,,Šuns baliono“. Su šia skulptūra buvo surengtas aukcionas, kuris sumušė asmeninį menininko aukciono rekordą – 58, 4 milijonų JAV dolerių. Ir ši balerina dabar tapo antru jo pripučiamu kūriniu lauke.

Darbas pavadinimu ,,Sėdinti balerina“ yra iš Koons ,,Antikos serijos“. Subtili šokėja, kuri liečia savo baleto batelius įkūnija itin trapią figūrą. Objektas siejamas su sušiuolaikinta mitine romėnų deive Venera, kuri apima meilės, grožio, sekso ir vaisingumo simbolius.

Veidrodinė nailono skulptūra yra apie 14 metrų dydžio, ir žvelgia žemyn į mažus praeivius. Koons pasirinkta spalva daro ,,Sėdinčią baleriną“ lyg švyturių, kurios neįmanoma nepastebėti. Tai svarbaus projekto dalis, kurio tikslas skirtas didinti informuotumą apie nacionalinį, dingusių vaikų mėnesį – gegužę.

3

@colors.by.gwen nuotr.

,,Ši partnerystė siekia padidinti informuotumą ir padėti per Tarptautinį dingusių ir išnaudojamų vaikų mėnesį bei padaryti pasaulį saugesnį vaikams“, teigia Koons savo pareiškime. ,,Tikiuosi, sėdinti balerina padės sukelti minimalų jaudulio jausmą žiūrovui, ir privers susimąstyti. Balerinos atspindys kopijuoja gyvenimo energiją, vaizduoja ką reiškia būti žmogumi. Šis projektas mane labai džiugina.“

4

@nicolassampedro614 nuotr.

,,Sėdinčios balerinos“ projektą surengti padėjo ir nekilnojamo turto firma ,,Tishman Speyer“, kosmetikos prekių kompanija ,,Kiehl“ bei kitos ne pelno siekiančios organizacijos, dar kitaip vadinamos meno produkcijos fondais. Ši skulptūra stovės Niujorko centre iki birželio 2 dienos.

7

@mccoysmarket_nyc nuotr.

8

Tom Powel Imaging nuotr.

6

Tom Powel Imaging nuotr.

Taip pat skaitykite: Stulbinantys Rusų pasakų motyvai stebuklingose fotografijose [FOTO]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: