Seimo narys Eugenijus Gentvilas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šią savaitę Seime ruošiantis priimti įstatymą, kuris įteisins apribojimų Rusijos ir Baltarusijos piliečiams sąrašą, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo palikti galimybę jiems pateikti prašymus gauti Lietuvos pilietybę.

Pagal dabartinį įstatymo projektą, Rusijos ir Baltarusijos piliečių prašymai Lietuvos pilietybei gauti būtų stabdomi, išskyrus pilietybę atstatant arba jos atsisakant. Liberalai tokį ribojimą kviečia iš įstatymo projekto išbraukti.

„Per metus Lietuvos pilietybę natūralizacijos, supaprastinta tvarka arba ją grąžinant įgyja mažiau nei šimtas rusų ir baltarusių. Vadinasi, parašėme įstatymą nedidelei grupei žmonių, tarp kurių dauguma, ko gero, yra draugiški Lietuvai. Nustatyti jiems absoliutų draudimą pretenduoti į Lietuvos pilietybę yra perdėtos valstybės pastangos ieškant sau priešų“, – teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Liberalų vertinimu, tokia Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo projekto nuostata neatitinka konstitucinio proporcingumo principo bei varžo asmens teises ir laisves akivaizdžiai labiau, negu būtina tikslams pasiekti.

Be to, anot pranešimo žiniasklaidai, liberalai siūlo, kad verslininkai Rusijos piliečiai galėtų įsigyti nekilnojamojo turto ne tik tais atvejais, kai turi leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, bet ir kai nuolat čia gyvena.

ELTA primena, kad į kovo 30 d. Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę įrašytas Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo projekto priėmimas.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: