Pixbay.com archyvo nuotr.

Iki šiol Lenkijoje patvirtinti 125 816 koronavirusinės infekcijos atvejai, įskaitant 3004 mirtis, 80 302 žmonės pasveiko. Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį pranešė, kad yra patvirtinti 4178 nauji koronaviruso infekcijos atvejai daugiausiai iš Mažosios Lenkijos (685) ir Mazovijos (433) vaivadijų, nuo COVID-19 mirė 32 žmonės, iš jų 29 – dėl COVID-19 sambūvio su kitomis ligomis, o du mirusieji neturėjo jokių kitų ligų. Iki šiol daugiausia susirgimų ir mirčių per parą nuo epidemijos pradžios užfiksuota spalio 8 d., ketvirtadienį, kai pranešta, kad nustatyta 4280 nauji atvejai ir mirė 76 pacientai, 8 iš jų nesirgo kitomis ligomis.

Apie šį protrūkį pasisakė Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis per konferenciją Varšuvoje: „Šiandien infekcijų padaugėjo rekordiškai. Esant tokiai dinamikai, infekcijų skaičius padvigubės maždaug kas tris dienas. Tai labai didelis skaičius, mes norime, kad jis būtų ribotas. Norime taikyti panašią strategiją, kurią taikėme prieš kelis mėnesius“.

Naujausiais duomenimis žinoma, kad užkrėstieji ligoninėse užima 4924 lovų. Mateuszas Morawieckis ramino, kad „situacija, žiūrint į pacientų lovų skaičių, yra saugi“. Taip pat yra užimti 383 respiratoriai, 231 032 žmonių yra karantine.

Kadangi, sveikatos apsaugos ministerija paskelbė rekordiškai daug žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, nuspręsta, kad visa šalis bus geltonojoje zonoje. Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis, pabrėžė: „Šiandien, rudenį, mus pasiekė antroji banga, kurią turime spręsti ryžtingai ir kategoriškai“. Jau šeštadienį įsigaliojo sugriežtintos taisyklės, susijusios su koronaviruso epidemijos prevencija. Raudonojoje zonoje restoranai ir barai dirbs tik nuo 6 iki 22 val. Išimtis bus taikoma tik maisto pristatymui į nurodytą vietą ir išsinešimui.

Visi žmonės viešose erdvėse turės dėvėti burną ir nosį dengiančias veido kaukes ar skydelius. Jų nereikės dėtis einant į miškus, parkus ir paplūdymius. Sveikatos ministras, Adamas Niedzielskis, įspėjo: „Bet kuris asmuo be kaukės, neturintis dokumento, bus baudžiamas visu griežtumu“.

Susirinkimų taisyklės taip pat keičiasi. Vyriausybė nustato reikalavimą, kad susirinkimuose dalyvaujančių žmonių skaičius bus ribojamas. Raudonojoje zonoje tai bus ne daugiau kaip 50 žmonių, o geltonojoje – 75.

Adamas Niedzielskis, pasisakė, kiek užtruko įvedant visus šiuos apribojimus: „Darbas prie naujų taisyklių truko savaitę. Policijos ir ministerijos teisininkai stengėsi užtikrinti, kad nauji apribojimai būtų taikomi tokia formule, kurią vėliau lengva įgyvendinti“.

Koronaviruso sukeltus pokyčius pajuto ir mokiniai, kuriems teko priprasti prie naujų mokymosi principų. Dėl pandemijos buvo nuspręsta sutrumpinti pamokas iki 30 minučių. Ar dėl daugybės nustatytų naujų ligos atvejų gresia mokyklos uždarymas – kol kas nėra jokių ženklų, kad tai įvyks. Uždarytos tik kai kurios patalpos – tos, kuriose atsiranda koronavirusas. Įstaigos ar klasės, kurias „užpuolė“ koronavirusas, pereina prie nuotolinio mokymosi.

Daugybė žmonių nekantriai laukia koronaviruso vakcinos. Kai kurie sako, kad šis vaistas leis pagaliau grįžti į įprastą gyvenimą. Kol kas vakcinos nėra, bet yra žinoma, kam ji atiteks pirmiausia, kai ji bus gauta. Vyriausybė parengė specialų planą. Iš pradžių manoma, kad bus skiepijama apie 9–10 milijonų Lenkijos piliečių. Vakcinos privilegija bus suteikta senjorams, kurie patenka į rizikos grupę, taip pat medicinos darbuotojams.

Lenkija primygtinai tvirtina, kad nebus nacionalinio karantino, kadangi išbandžius šią priemonę dar pavasarį, tai sukėlė nemažą ekonominį nuosmukį. Vietoj to Vyriausybė pradeda taikyti tikslinį požiūrį, pagal kurį yra nustatyti apribojimai, tose apylinkėse, kuriose naujų atvejų skaičius auga greičiau nei nacionalinis rodiklis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: