Pixbay.com archyvo nuotr.

Verslo įmonei, veikiančiai konkurencingoje aplinkoje, netgi tobulas valdymo funkcijų atlikimas ne visada gali užtikrinti pirmaujančias pozicijas ar lyderystę rinkoje. Pastaruoju metu konsultavimo paslaugos darosi vis populiaresnės, nes įmonių vadovai supranta ne tik įmonės viduje dirbančių specialistų svarbą, bet ir išorinių ekspertų patirtį kaip lemiamą veiksnį įmonės konkurencingumui didinti. Yra daugybė įmonių, kurios teikia išorines verslo įmonių konsultavimo paslaugas. Verslo organizacijos, kurioms reikalingos tokios paslaugos, gali rinktis iš plataus konsultacijų spektro, pradedant nuo vadybos, ekonomikos, apskaitos, finansų, rinkodaros, viešųjų ryšių, personalo valdymo, teisinių ir baigiant grafinio dizaino, medicinos, inžinerijos, architektūros ir kt.

Dėl ko perkamos verslo konsultavimo paslaugos?

Verslo konsultavimas yra pagalbos procesas, kurio metu konsultavimo specialistas bendrauja su klientu, kad padėtų jam išspręsti susidariusias įmonės problemas, pagerintų padėtį, padidintų organizacijos efektyvumą ar padėtų įmonei priimti teisingus sprendimus, kad ateityje tie sprendimai padėtų pasiekti kuo geresnį įmonės efektyvumą. Dažniausiai dėl verslo konsultacijos yra kreipiamasi, kai įmonei reikia išorinės eksperto nuomonės dėl tam tikrų kompanijos sprendimų. Išskiriamos penkios pagrindinės priežastys, kodėl verslo konsultavimas yra reikalingas: 

 1. pasiekti organizacijos tikslus ir uždavinius;
 2. spręsti vadovavimo ir verslo problemas;
 3. nustatyti ir užimti naujas galimybes;
 4. stiprinti mokymąsi;
 5. įgyvendinti pokyčius.

Kada gali būti teikiamas verslo konsultavimas?

Verslo konsultavimas gali būti teikiamas, kada įmonė susiduria su tam tikrais sunkumais. Taip pat verslo konsultavimo paslaugos gali būti perkamos, kuomet yra tik pati verslo pradžia. Tiek jau seniai gyvuojančiai, tiek naujai susikūrusiai įmonei konsultacinė pagalba gali būti teikiama informacijos, rekomendacijų ar fizinio darbo pavidalu. Konsultacijų specialistai sprendžia daug skirtingų verslo problemų ir teikia sprendimus klientams. Priklausomai nuo įmonės dydžio ir specializacijos, problemos gali būti labai įvairios.

Verslo pradžios konsultacijos

Jei yra kuriamas naujas verslas, arba jis tik neseniai įkurtas yra rekomenduojamas verslo konsultavimas, kurio metu svarbu aptarti šias temas:

 • verslo planavimas;
 • mokesčių ir buhalterinė apskaita;
 • verslo parama;
 • verslo finansavimo šaltiniai;
 • produkto, paslaugos vystymas; 
 • pardavimai, rinkodara;
 • sutarčių sudarymas ir valdymas;
 • raštvedyba ir dokumentų valdymas;
 • personalo valdymas;
 • darbo teisė ir sauga;
 • franšizės.

Daugiau informacijos rasite apsilanke Mytax.lt puslapyje.

Užsakymo Nr. KMC210209

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: