Ukraina pranešė, kad nustatė nušauto kareivio tapatybę, kuris buvo užfiksuotas vaizdo įraše. Šis įrašas plačiai paplito socialinėje žiniasklaidoje, sukėlė pasipiktinimą ir paskatino pareigūnus reikalauti atlikti tyrimą.

Užfiksuotame vaizdo įraše matoma, kaip ukrainiečių karys stovi negiliame griovyje ir rūkydamas, šaukia „Šlovė Ukrainai“, o po to yra nušaunamas.

„Pirminiais duomenimis, žuvusysis identifikuotas kaip 30-osios atskirosios mechanizuotosios brigados karys Tymofijus Mykolajovičius Šadura,“ – per „Telegram“ pareiškė Ukrainos kariuomenė.

Pasak pranešimo, karys buvo dingęs nuo vasario 3 d. vykstant karo veiksmams netoli Ukrainos rytinio Bachmuto miesto. „Galutinai patvirtinti jo tapatybę bus galima po to, kai bus grąžintas kūnas.“

Nors Ukrainos pareigūnai ir socialinės žiniasklaidos vartotojai tvirtino, kad vaizdo įraše užfiksuotas vyras yra ukrainiečių karo belaisvis, tai buvo sunku patvirtinti.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienio kalboje tautai pareiškė, kad vaizdo įraše užfiksuota, kaip Rusijos karinės pajėgos žiauriai nužudo ukrainiečių karį. „Mes surasime žudikus“, – pažadėjo jis.

Šalies užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba taip pat paragino Tarptautinį baudžiamąjį teismą išnagrinėti šį vaizdo įrašą.

Praėjus metams po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Maskva ir Kijevas ne kartą kaltino vieni kitus belaisvių žudymu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: