© Istvan Nyari

Istvanas Nyaris – dailininkas, griaunantis ribą tarp aukštojo ir populiariojo meno, rodantis šiuolaikinio pasaulio absurdiškumą, beprotiškumą ir beprasmybę. Menininko darbuose – daug iš pirmo žvilgsnio nesusijusių elementų, tačiau jie visi kartu yra istorijos pasakotojai. Apjungdamas kičo, fantastikos ir komiksų elementus I. Nyaris sukuria mistišką, prikaustančią dėmesį vaizdų sintezę.

Istvano Nyario tėvai – klasikinės dailės atstovai, tad jo tapimas menininku buvo iš anksto prognozuojamas. Jau būdamas 13 metų I. Nyaris pradėjo lankyti dailės mokyklą, vėliau studijavo Meno universitete Budapešte. Kitas miestas, kuriame gyveno ir kūrė šis menininkas, – Londonas. Menininkas taip pat turi patirties filmų industrijos, mados ir grafikos dizaino srityse.

Dailininko darbuose matyti vartotojiškos kultūros atspindžiai. Žmonės, prilyginami lėlėms ar kaukėtiems beveidžiams, vaizduojami kaip besaikiai vartotojai. Negyviems daiktams ar herojams suteikiamos žmogiškos savybės, taip sukuriant ypatingą santykį. Stalai, nukrauti maistu, bei ten visai netinkančiais buitiniais prietaisais rodo, kad šiuolaikiniame pasaulyje esame pasimetę, dažnai nežinome daiktų paskirties, svarbu tik vartoti nejaučiant jokios dvasinės pilnatvės, prasmingumo. Taip rodoma, kad šiuolaikinė visuomenė yra savotiškoje krizėje: ar dideli kiekiai ir neišsemiama daiktų įvairovė padaro mus laimingesniais?

Paveiksluose atspindima tiek šviesioji, tiek tamsioji populiariosios kultūros pusė. Nuo blizgančios auksinės prabangos iki visiško nusivylimo dabartimi atspalvių. Vaizduojamos hiperbolizuotos išgalvotos situacijos, galinčios nutikti ir realiame gyvenime. Pasakojamos kontraversiškos dabarties istorijos: homoseksualumas, kūno išaukštinimas, kariniai konfliktai, tikėjimas, rasinis nepakantumas, smurtas. Pasitelkiami šokiruojantys, pribloškiantys išradingumu ir kūrybiškumu vaizdiniai. Istvanas Nyaris kalba išskirtine meno kalba, kuri priverčia svarstyti apie šiuolaikinio pasaulio problemas ir būtinumą jas spręsti.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

© Istvan Nyari

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: