„Ištaisyti klaidas“ (angl. Rectify) – režisieriaus Ray McKinnon 2013 metais sukurtas serialas, kuriame susipina dramos ir detektyvo motyvai. Tai istorija apie jaunos merginos nužudymu kaltinamą ir 19 metų kalėjime praleidusį, mažo miestelio gyventoją Danielį Holdeną (akt. Aden Young).

Serialas „Ištaisyti klaidas“ yra rodomas per amerikiečių televiziją „SundanceTV“. 2013 metais buvo išleistas pirmasis sezonas, kurį sudarė šeši epizodai. Tuomet serialas susilaukė audringo kritikų pripažinimo ir buvo nuspręsta filmuoti antrąjį sezoną, kuris pasirodė 2014 metų vasarą ir šį kartą susidėjo iš dešimties epizodų. Prieš kelias dienas, liepos 9 – ąją, buvo išleista visų serialo gerbėjų laukta trečiojo sezono pirma serija, žadanti naujų istorijos posūkių ir nesibaigiančių paslapčių. Šis serialas intriguoja ne tik keistai įdomiu siužetu, lėta ir komplikuota vieno vyro gyvenimo kelione, bet ir viso sezono metu išsaugota paslaptimi – ar pagrindinis veikėjas Danielis iš tikrųjų kaltas.

Istorija sukasi apie Danielį Holdeną, kuris devyniolika metų praleido kalėjime, nes buvo apkaltintas savo merginos nužudymu. Danielis pagaliau yra paleidžiamas iš mažytės baltos kalėjimo kameros, kurioje praleido beveik pusę savo gyvenimo.

Televizijos serialo “Rectify” kadras

Vyras grįžta į savo gimtąjį miestą Paulie, Džordžijos valstijoje, kur jo šeima bando jį įtraukti atgal į miestelio bendruomenę, tačiau tai padaryti nėra lengva, nes dauguma gyventojų vis dar mano, jog Danielis kaltas. Išėjus į laisvę jį prižiūri sesuo Amanta (akt. Abigail Spencer), motina Žanetė (akt. J. Smith-Cameron) ir giminės iš patėvio pusės. Po devyniolikos izoliacijos metų kardinaliai pasikeitė tiek jo artimųjų gyvenimas, tiek visas aplinkinis pasaulis: tėvas mirė, motina ištekėjo antrą kartą, sesuo užaugo. Danielis pamato visai kitokią visuomenę – kuri jo nepriima ir visiškai netiki. Be to Danielio pastangas pradėti naują gyvenimą apsunkina miesto senatorius (akt. Michael O’Neill). Jis visais būdais stengiasi pasodinti Danielį atgal už grotų. Danielis privalo ne tik kurti naują gyvenimo etapą ir pamiršti baisią praeitį, bet turi saugotis ir norinčio jį sužlugdyti senatoriaus.

Televizijos serialo “Rectify” kadras

Aktorius Adenas Youngas puikiai įkūnija Danielio Holdeno personažą – tylų, lėtą ir gyvenimu nusivylusį vyrą. Danielis yra tarsi kitas žmogus, kuris prisikėlė antram gyvenimui. Nei artimieji, nei jis pats savęs neatpažįsta. Išėjęs iš kalėjimo jis tarsi kiekvieną įprastą dalyką patiria pirmą kartą, jam viskas yra nauja. Visi Danielį supantys žmonės nenoromis atsakinėja į jo užduodamus keistus klausimus apie gyvenimo prasmę ir ne tik. Danielis buvo nuteistas dar paauglystėje, todėl visa jo asmenybė susiformavo skaitant knygas savo mažoje baltoje kalėjimo vienutėje. Per devyniolika nelaisvės ir vienatvės metų jis būtų tikrai išprotėjęs, jeigu ne kitoje kameroje sėdintis juodaodis Kerwinas Whitmanas (akt. Johnny Ray Gill), kuris yra vienintelis žmogus, kuris tiki Danielio nekaltumu. Jie dažnai kalbėdavo per juos abu skiriančią vienutės sieną. Būtent tarp šių dviejų veikėjų galima išgirsti įdomių, filosofinių dialogų, kurie pritraukia dėmesį. Danielio personažas intriguoja, nes viso serialo metu taip ir neįmanoma suprasti kas iš tikrųjų dedasi jo galvoje. Taip pat istorijai šiek tiek kitos spalvos suteikia ir kiti serialo veikėjai – Danielio artimieji. Būtent jie į istoriją įneša nemažai intrigų ir romantikos.

Televizijos serialo “Rectify” kadras

Šis serialas išsiskiria tuo, kad nuo pat pradžių žiūrovas tarsi panardinamas į herojaus vidų. Dėmesys nukreipiamas į kiekvieną herojaus žodį, žvilgsnį bei menkiausią judesį. Net būnant laisvėje Danielio mintys sukasi apie jo merginos mirtį, kurią jis prisipažino įvykdęs. Tokiu būdu žiūrovams pateikiama užuomina į Paulie‘o miestelyje gyvenančių žmonių paslaptis, tačiau ten mes taip pat negalime rasti absoliučios tiesos apie Danielio nekaltumą. Pirmo sezono įvykiai įtraukia žiūrovus į nesibaigiantį paslapčių verpetą ir priverčia galvoti ne tik apie tai, ką Danielis padarė praeityje, bet ir apie tai, ką jis ruošiasi daryti. Tai labai sumanus režisieriaus R. McKinnon sprendimas, ir visai nesvarbu, kaip lėtai yra pasakojama ši istorija – ji vistiek išlieka jaudinanti ir unikali kiekvienoje serijoje.

Verdiktas 9/10

„Ištaisyti klaidas“ – tai vieno žmogaus drama, kurioje svarbų vaidmenį atlieka detektyvinė linija. Seriale gvildenamos dvi temos: gyvenimas mažame miestelyje ir nusikaltimas. Abi temos yra vienodai įdomios, nes jose slypi daug neatsakytų klausimų, kuriuos norisi išgvildenti kiekvienos serijos metu. Tai dramatiška, įtempta bei kvapą gniaužianti istorija, kuri pabrėžia ne patį smurtą, o jo poveikį bei atskleidžia sužlugdyto žmogaus pasąmonę.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: