Benediktas Vanagas / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Ketvirtasis „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapas Ispanijoje „Baja España Aragón“ geriausiai žinomas kaip vartai į Dakaro ralį. Sėkmingai įveikus šias varžybas, ralio maratono naujokai gali tikėtis leidimo dalyvauti sudėtingiausiose planetos lenktynėse. Tačiau tai – tik vienas iš veiksnių, lemiančių Ispanijos bajos populiarumą.

36 kartą organizuojamoje „Baja España Aragón“ dalyvaus 221 ekipažas iš 27 šalių. Tai – didžiausias dalyvių skaičius per paskutinius kelerius metus. Liepos 25–27 dienomis rungsis ne tik „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ dalyviai, bet ir „Trofeo Aragón“, „Campeonato de España“, „FIM Baja World Championship“, „ParaBaja“ (žmonių su negalia lenktynės). Varžybose žiūrovai išvys automobilius, motociklus, keturračius, sunkvežimius, bagius.

„General Financing team Pitlane“ komanda jau startavo trijuose „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapuose iš aštuonių. Ispanijoje „FIA Cross Country“ prioritetinių vairuotojų sąraše esančio lenktynininko Benedikto Vanago ir jo šturmano Sebastiano Rozwadowskio ekipažas bus pažymėtas 205-tuoju numeriu, reiškiančiu, jog sportininkai startuos iš penktos pozicijos.

Penktadienio vakarą paskelbtas „Baja España Aragón“ dalyvių sąrašas atskleidžia nemažai informacijos apie konkurencinę varžybų aplinką automobilių klasėje. Ispanijoje pasirodys nuo pat pirmųjų Pasaulio taurės „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapų dalyvaujantis rusas Vladimir Vasilyev, šiuo metu bendroje Pasaulio taurės įskaitoje užimantis pirmąją vietą ir laimėjęs 2018-tųjų „Baja España Aragón“. Lenktynininkas startuos pirmas.

Po jo rikiuojasi Dakaro ralio dalyvių vardai. Antrasis Ispanijos greičio ruožuose važiuos šeštą vietą šių metų Dakare užėmęs čekas Martin Prokop, bendroje įskaitoje užimantis antrą vietą. Lenkas Jakub Przygonski, 2019-tųjų Dakare užėmęs ketvirtąją vietą, startuos trečias. Ketvirtasis prie starto pasirodys argentinietis Orlando Terranova, o po jo – Baltijos šalių Dakaro rekordininkas B. Vanagas, bendroje įskaitoje užimantis šeštą vietą.

Šį elitinių vairuotojų sąrašą papildo gamyklinės „Toyota Gazoo Racing SA“ komandos lenktynininkas Bernhard Ten Brinke, varžybose dalyvausiantis su naujausiu „Toyota Gazoo Racing Hilux“ bolidu. B. Ten Brinke yra vienintelis olandas istorijoje, kuriam pavyko laimėti vieną iš Dakaro ralio greičio ruožų.

Sunkvežimių klasėje dalyvaus 9 ekipažai, tarp kurių pastarųjų dvejų metų nugalėtojai Jaroslav Valtr ir Martin Macik iš Čekijos. Motociklų klasėje 2018 metų čempiono titulą sieks apginti Michael Metge. Jis bus vienas iš 70-ties motociklininkų.

Ispanijoje dalyvių laukia ypač sudėtingos trasos, nusidriekusių per akmeningas vietoves bei dulkėtus kelius, o varžybas sunkins karštas klimatas. Sportininkai turės įveikti keturis greičio ruožus – du liepos 25-tąją (165,86 km ir 86 km) bei du liepos 26-tąją (86 km ir 165,86 km). Iš viso – beveik 504 km sportiniu rėžimu, o su pervažiavimais tarp greičio ruožų ir serviso parko – 910 km.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: