“Maria Adela” ir jos vyras

„Marija Adela“ iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip moteris kuri turi viską: socialinį gyvenimą, labdaringą veiklą, juvelyrikos parduotuvę ir daug įtakingų draugų. Tačiau po šiuo vardu slypėjo daugiau paslapčių nei galima įsivaizduoti. „Bellingcat“ ir „The Insider“ tyrime, apie dviejų rusų šnipų, „Ruslano Boširovo“ ir „Aleksandro Petrovo“ tapatybes, paaiškėjo informacijos apie pasus, kuriuos naudojo GRU agentai. Taip buvo atrasta informacija apie agentę, prisidengiančia vardu „Marija Adela“.

„Marjia Adela Kuhfeldt Rivera“ tapatybė buvo pradėta kurti 2005 metais, bandant gauti Peru pilietybę, tačiau to padaryti nepavyko. Jos prašymas buvo sustabdytas ir pareigūnas pareikalavo papildomų įrodymų. „Marijos Adelos“ advokatai pateikė krikšto liudijimą, tačiau bandant patikrinti jo validumą paaiškėjo, kad bažnyčia, kurioje tariamai įvyko krikštas, tuo metu tokių paslaugų dar neteikė. Vėliau šis melagingas bandymas gauti pilietybę buvo pateiktas nacionaliniam prokurorui. Rizikingai naudojant tą patį vardą, pavardę ir gimimo datą, „Marija Adela“ gavo rusišką pasą. Paprastai šnipai slepia savo ryšius su Rusija, tačiau „Marijos Adelos“ atvejis, dėl neaiškių motyvų, yra kitoks. Egzistuoja spekuliacijų, kad „Marija Adela“ galimai turėjo naudingų kontaktų, kuriuos būtų praradusi tapatybės keitimo metu.

Bendrame „Bellingcat“, „Der Spiegel“, „The Insider“ ir „La Repubblica“ tyrime, trukusiame 10 mėnesių, buvo išaiškinta kaip savo veiklą vykdė „GRU“ agentė Olga, prisidengdama nauju vardu ir nauja tapatybe.

Veiksmas prasidėjo, kai Marija Adela pradėjo keliauti. Pirmieji atvejai, pasak „Bellingcat“, yra kelionės po Maltą ir Romą. Vėliau, „Marija Adela“, persikėlė į Ostiją, tada apturėjo kelionę į Angliją ir tada – Prancūziją, kur studijavo magistro studijas. Netrukus moteris Paryžiuje įkūrė savo juvelyrikos įmonę pavadinimu „Serein“.

2012 metais „Marija Adela“ susituokė su vyru, kurį visiems pristatė kaip Italą, tačiau paaiškėjo, kad jis turėjo Rusijos pilietybę. Yra svarstoma, kad ši santuoka galėjo būti dėl patogumo, kad galėtų gauti Europietišką pasą. Santuoka ilgai netruko, nes jos vyras, 2013 metais, mirė nuo lėtinės ligos.

Po jo mirties moteris išsikraustė į Italiją ir ten priregistravo savo juvelyrikos įmonė pavadinimu „Serein SRL“. „Bellingcat“ straipsnyje teigiama, kad būtent Neapolyje sužibėjo „Marijos Adelos“, kaip šnipės veikiančios „GRU“, karjera.

Moteris turėjo išsamią priešistorę, kurią, pasak „Bellingcat“ darytų interviu, patvirtino net keturi, tuomet dar neišaiškintos šnipės, draugai. „Marija Adela“ pasakojo, kad yra moters iš Peru ir vyro iš Vokietijos meilės vaikas. 1980 metais, norėdamos pamatyti Olimpines žaidynes Rusijoje, mama su savo mažamete dukra, išvyko į kelionę. Ten būnant jos mama gavo skubų skambutį grįžti atgal į Peru ir priėmė sprendimą mažametę mergaite palikti su rusų šeimą, kuria pažino kelionės metu. Maria mama niekada nesugrįžo, o „Marija Adela“ liko augti Sovietų Sąjungoje. Tiesa, buvo ir tokių žmonių, kurie galvojo, kad ši istorija yra įtartina.

„Marijai Adelai“ puikiai sekėsi įsisukti į visuomenės gyvenimą, pritraukti juvelyrikos klientų ir tapti bendruomenės dalimi. Savo verslo dėka ji pritraukė visą aukštuomenę ir surado daug naujų pažinčių. Jai atsivėrė ir nauja galimybė – ji įsidarbino labdaros organizacijoje, kurioje lankėsi ir svarbūs NATO asmenys, sekretore.

Labdaros organizacijos pavadinimas – „Lions Club Napoli Monte Nuovo“. Šiam darbui ji buvo atsidavusi – dalyvavo visuose renginius ir kvietė žmones prisijungti, norėdama atgaivinti klubą. Kai žmonių skaičius sumažėjo, „Maria Adela“, pasak Oberstleutnanto Torsteno S, savanoriškai pasisiūlė sumokėti visų narių mokesčius. Šis keistas elgesys tuo metu buvo sunkiai paaiškinamas, tačiau dabar situacija aiškėja – šis darbas buvo be galo naudingas jos šnipinėjimui. Čia ji susipažino su daug NATO ir jūrų laivyno asmenų, kurie užima svarbias pareigas. Draugysčių metu ji ne kartą svečiavosi jų namuose, kur galimai rado kokios nors informacijos.

2018 metais „Marija Adela“ skubotai išvyko į Rusiją paskutinį kartą. Savo „Facebook“ paskyroje ji rašė:

„5 mėnesiai… Tai tiesa, kurią pagaliau turiu atskleisti. Bandžiau slėptis nuo savęs, tam tikru momentu man pavyko! Plaukai auga dabar po chemoterapijos, trumpi trumpi, bet yra… Ilgiuosi visko, bet stengiuosi kvėpuoti. Bent jau išmokti tai daryti… P.S. Ačiū visiems žmonėms, kurie nenustojo „bombarduoti“ manęs žinutėmis pastaruosius 5 mėnesius!!!! Myliu jus!!!!“

Tuo metu asmuo, besislepiantis už „Marijos Adelos“ slapyvardžio, GRU karininkė Olga, pasak „Bellingcat“, važinėjosi naujausiu „Audi“ automobiliu.

Paskutinė žinutė, kurią išsiuntė „Marija Adela“, buvo 2021 metais. Šios žinutės adresatė – Marcelle D’Argy Smith. Žinutėje agentė skambėjo ilgesingai:

„Brangiausia brangiausioji Marcelle! Yra [daug] dalykų, kurių negaliu (ir niekada negalėsiu) paaiškinti! Bet labai ir labai labai tavęs pasiilgau….“

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: