instagram.com/sadaftaheriann archyvo nuotr.

Iranietė aktorė Sadaf Taherian, savo gimtojoje šalyje sukėlė didelius neramumus, internete pasidalinusi savo nuotraukomis, kuriose nevilki hidžabo.

Pranešama, jog Irano valdžia moterį išvadino amorale bei uždraudė jai vaidinti. S. Taherian pasidalino tokiomis nuotraukomis savo Instagram‘o paskyroje norėdama parodyti, jog nepritaria griežtiems Irano įstatymams, kurie draudžia moterims eiti į viešumą neprisidengus galvos.

Duodama interviu kanalui „Voice of America‘s Persian Language“ mergina teigė, jog labai nerimavo kaip žmonės reaguos į jos patalpintas nuotraukas.

„Aš įgavau pasitikėjimo pasidalinti šiomis nuotraukomis, atsiminus savo praeitį ir ką man teko išgyventi. Aš atsimenu, jog kiekvieną kartą nuvažiavusi pasirašyti kontrakto į filmų kompaniją, aš išgirsdavau nederamų komentarų apie mano išvaizdą.“

Patalpintos nuotraukos susilaukė labai daug nepasitenkinusių žmonių, kurie pradėjo talpinti nuotraukas su ant merginos galvos „prifotošopintu“ hidžabu.

„Aš to tikrai nesitikėjau iš Irano žmonių, iš savo pačios kultūros išgirsti tiek daug įžeidimų.“, – sakė S. Taherian. – „Aš neturiu daugiau ką pasakyti tik tai, jog man gaila šių žmonių. Aš noriu gyventi taip, kad aš jausčiausi laiminga.“

instagram.com/sadaftaheriann archyvo nuotr.

Pranešama, jog Irano kultūros ministerija, televizijos trancliacijos metu, prisižadėjo atimti iš aktorės jos darbo licenziją.

Taherian, kuri dabar tikisi atstatyti savo karjerą Dubajuje, teigia, jog jinai tapo seksualinio priekabiavimo auka dirbdama Irano filmų industrijoje.

instagram.com/sadaftaheriann archyvo nuotr.

„Dirbant, mane tai labai trikdė. Taip pat režisierius apie mane galvodavo kiekvienu įmanomu būdu išskyrus vaidybą. Jis tiesiog nesulaukdavo kada mes pabaigsime filmuoti sceną, kad tik galėtų vėl šnabždėti man į ausį.“, – teigė ji.

„Vienu metu jie siūlydavo po penkis ar šešis kontraktus, kuriuose būdavo vienintėlė sąlyga – vieną mėnesį būti su jais.“

instagram.com/sadaftaheriann archyvo nuotr.

Būdamos viešumoje, visos moterys Irane, netgi užsienietės, privalo dėvėti laisvą šalį, kuris uždengtų jų plaukus bei kaklą.

Nuo 2013 metų, kai buvo išrinktas prezidentas Hassan Rouhani‘s, kai kurios politinės bei socialinės reformos buvo peržiūrėtos, tačiau dauguma Irano politinių įstatymų vis dar išlieka labai koncervatyvūs.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: