Cover detail from Howard Stern Comes Again, by Howard Stern.

Hovardas Alanas Sternas (g. 1954 m. sausio 12 d.) – JAV radijo ir TV laidų vedėjas, aktorius, prodiuseris, fotografas. Jis geriausiai žinomas dėl savo radijo laidos „The Howard Stern Show“, kuri sulaukė didelio pripažinimo, kai ji buvo transliuojama WXRK antžeminiame radijuje Niujorko mieste nuo 1986 iki 2005 metų. Sternas taip pat parašė kelias perkamiausias knygas ir buvo teisėjas populiarioje televizijos laidoje „America’s Got Talent“.

Savo pirmąją radijo laidą H. Sternas vedė mokydamasis Bostono universitete. 1976-1982 m. jis dirbo įvairiose radijo stotyse. 1985 m. H. Sternas pradėjo 20 metų karjerą „WBMP“ stotyje. Jo vedama rytinė pokalbių laida išpopuliarėjo 1986 m. ir buvo transliuojama 60 šalių bei buvo sulaukusi 20 milijonų klausytojų vienu metu.

Per savo karjerą laidų vedėjas gavo įvairių apdovanojimų. H. Sternas tapo vienu daugiausiai apmokamu radijo laidų vedėju, kai 2004 m. su „Sirius“ pasirašė 5 metų sutartį už 500 milijonus JAV dolerių.

Pats H. Sternas save yra pavadinęs „visų medijų karaliumi“ dėl savo įvairiapusės ir sėkmingos veiklos. Jis vedė ir prodiusavo įvairias TV laidas, dvi parašytos knygos buvo parduotos daugiau nei milijono kopijų tiražu. Jo knyga „Private Parts“ tapo bestseleriu, o vėliau buvo pritaikyta filme. 1997 m. išleistas muzikos albumas „Private Parts: The Album“ „Billboard 200“ tope pasiekė 1 vietą.

Jis tapo nacionaline sensacija, kai jo laida „The Howard Stern Show“ išpopuliarėjo visoje Amerikoje.

Vėliau jis buvo televizijos komedijos „Son of the Beach“ (2000–2002) vykdomasis prodiuseris, o nuo 2012 iki 2015 metų televizijos realybės serialo „America’s Got Talent“ teisėjas.

Laidoje „Ellen DeGeneres Show“ H. Sternas apsilankė pirmą kartą 2019 m. Laidos vedėja Ellen jį pristatė kaip: „Super protingas, žavus, talentingas daugeliu atžvilgių“. Pats Howardas šioje laidoje kalbėjo apie savo darbą radijuje ir TV laidose: „Tai puiki proga iš tikrųjų bendrauti su žmonėmis, sėdėti ten ir kalbėtis su jais, užduoti klausimus. Drąsiausiuose sapnuose, kai pradėjau dirbti radijuje, niekada nebūčiau pagalvojęs, kad sėdėsiu su jumis, su Deividu Lattermanu ar su Madonna“.

Asmeninis gyvenimas

Savo pirmąją žmoną Alison Berns Sternas sutiko būdamas Bostono universitete. Sternas rašė: „Per savaitę nuo mūsų santykių pradžios žinojau, kad vesiu ją“. Jie susituokė Ohabei Shalom šventykloje Brukline, Masačusetse, 1978 m. Birželio 4 d. abiem buvo 24 metai. Jie turi tris dukteris: Emily Beth (g. 1983), Debra Jennifer (g. 1986) ir Ashley Jade (g. 1993). Santuoka baigėsi 2001 m. Taikiomis skyrybomis ir susitarimu. Sternas sakė: „Buvau visiškai neurotiškas ir tarsi suvalgytas darbo. Aš darbą laikiau svarbiausiu ir vieninteliu dalyku”. 2000 m. Jis pradėjo susitikinėti su modeliu ir aktore Beth Ostrosky. Apie jų sužadėtuves jis paskelbė savo radijo laidoje 2007 m. Vasario 14 d. Jie susituokė restorane „Le Cirque“ Niujorke 2008 m. Spalio 3 d. Ceremoniją vedė Markas Consuelosas.

2017 m. Gegužės 10 d. Rytą Howardas Sternas staiga atšaukė savo pasirodymą. Ilgą laiką gerbėjai, žinoję radijo laidos vedėjo punktualumą, kuris niekada nepraleisdavo savo laidų, sunerimo. Taip buvo todėl, kad jam buvo atliekama operacija, siekiant išpjauti inkste susiformavusį darinį, kuris, pasak gydytojų, turėjo 90% tikimybę, kad tai galėjo būti vėžys. Iki to laiko Sternas gyveno sveikai, praktiškai neturėdamas medicininių problemų. Laimei, augimas pasirodė esąs cista. Tačiau patirtis privertė jį apmąstyti savo gyvenimą.

Privačios dalys“

„Private parts“ 1997 m. pasirodęss Amerikiečių biografinis komedijos filmas, kurį sukūrė Ivanas Reitmanas ir kurį režisavo Betty Thomas. Filmas  Howardo Sterno 1993 m. perkamiausios to paties pavadinimo knygos autobiografinių skyrių adaptacija, sukurta pagal scenarijų, kurį parašė Lenas Blumas ir Michaelas Kalesniko. Filmas pasakoja apie Sterno gyvenimą nuo vaikystės ir jo pakilimą ir sėkmę radijuje. Sternas ir keli jo radijo laidų darbuotojai vaidina patys, įskaitant naujienų ir laidų vedėją Robiną Quiversą, prodiuserį Fredą Norrį ir Gary Dell’Abate’ą bei komiką Jackie Martlingą. Filme taip pat vaidina Mary McCormack, Allison Janney ir Paulas Giamatti.

Howardas Sternas vėl ateina“

„Howard Stern Comes Again“ – tai trečioji amerikiečių radijo asmenybės Howardo Sterno knyga, išleista 2019 m. Gegužės 14 d. Tai pirmoji jo knyga per 24 metus nuo „Miss America“ išleidimo (1995 m.). 560 puslapių tome yra surinkti redaguoti interviu. Knygoje interviu yra su tokiomis garsiomis žvaigždėmis, kaip: Madonna, Mike’as Tysonas, Lady Gaga, Billy Joelis, Jimmy Kimmelis. Sternas komentuodamas apie šią knygą sakė: „Čia surinkti interviu atspindi mano geriausią darbą ir parodo mano asmeninę raidą. Aš įdėjau savo širdį ir sielą į šią knygą“. Be interviu, knygoje išsamiai aprašomas Sterno pasitraukimas iš radijo 2005 m.

Howardas Sternas gali pasiekti didžiausią pelną savo karjeroje, jei atnaujins sutartį su „Sirius XM“

„Sirius XM Holdings Inc.“ amerikiečių transliavimo įmonė, kurios būstinė yra Manheteno miesto centre, Niujorke. Howardas Sternas dirba su „Sirius XM“ sutarties pratęsimu, kadangi dabartinė jo sutartis baigsis metų pabaigoje. Sutarties vertė siekia apie 120 mln. Anksčiau jis yra pasirašęs penkerių metų sandorius, kurių dydis svyruoja nuo 80 iki 100 milijonų JAV dolerių per metus, įskaitant atlyginimus jo darbuotojams. Kadenciją baigiantis generalinis direktorius Jimas Meyeris, apie H. Sterną atsiliepia tik geriausiai: „Mes turime Howardą 15 metų ir esu tikras, kad naudos gavo kiekvienas centas, kurį sumokėjome. Ir man yra tikrai aišku, noriu, kad Howardas Sternas dirbtų „SiriusXM“ tol, kol Howardas Sternas norės dirbti“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: