Pexels.com archyvo nuotr.

Po to kai 2010 m. nusižudė jos gėjus sūnus, Džeinė Klementi pasiryžo sustabdyti homoseksualaus jaunimo patyčias. Atsiradus galimybei dirbti su JAV Romos katalikų bažnyčios vyskupais – kurie ilgą laiką homoseksualumą laikė nuodėme – gedinti motina ėmėsi darbo.

Šis neįprastas bendradarbiavimas lėmė dešimties vyskupų, įskaitant kardinolą ir arkivyskupą, pareiškimą, kad „geros valios žmonės padės, saugos ir palaikys“ homoseksualų jaunimą. „Katalikų Bažnyčia vertina Dievo suteiktą orumą ir mes šia proga sakome savo LGBT draugams, ypač jaunimui, kad mes stovime išvien ir priešinamės bet kokiam žiaurumui, patyčioms ar priekabiavimui“ pareiškime rašė vyskupai.

Džeinė Klementi, pranešė, kad šis Bažnyčios lyderių palaikymas buvo didžiulis. „Tai istorinis žingsnis į priekį ministerijoje ir užtikrinimas dėl LGBT žmonių gerovės,“ pasakojo ji.

Pexels.com archyvo nuotr.

Tačiau Patrikas Floresas, „Vine & Fig“, palaikančios homoseksualius katalikus bendruomenės įkūrėjas, teigė, kad be konkrečių įsipareigojimų sustabdyti LGBTQ žmonių patiriamas patyčias, priekabiavimus ir diskriminaciją, vyskupų pareiškimas yra „visiškai beprasmis.“ Homoseksualūs katalikai iš savo lyderių tikisi daugiau.

Religijos lyderių užtarimas gali teigiamai paveikti įvairias šeimas, bet jaunimas taip pat nusipelno palaikymo. Romos katalikų bažnyčios vyskupai pripažįsta žiaurų faktą: LGBTQ jaunimas dėl dažnai patiriamų patyčių ir smurto bando nusižudyti daug dažniau nei jų bendraamžiai cisomos lyties, heteroseksualai. Homoseksualūs žmones taip pat dažnai atstumia jų šeimos ir jie tampa benamiais.

Taileris Klementi buvo Naujojo Džersio Rutgerso Universiteto studentas. Jis pasitraukė iš gyvenimo 18 m., kai jo kambariokas sužinojo apie jo seksualines pažiūras. Paauglio mirtis atkreipė šalies dėmesį į LGBTQ jaunimo patiriamas patyčias.

Seniau Taileris Klementis lankėsi evangelistų krikščionių bažnyčioje, kurią vėliau paliko dėl konservatyvių pažiūrų į homoseksualizmą.

Vyskupų pareiškimas patvirtino ilgametę katalikų doktriną, raginančią gėjus ir lesbietes būti „priimtus pagarbiai, užjaučiančiai ir jautriai“ ir kad reikėtų vengti „visų neteisingos diskriminacijos požymių.“ Tačiau bažnyčia taip pat moko, kad netradicinė meilė yra „savaime sutrikusi“ ir jokiu būdu negali būti priimta.

Pritaikius, ši doktrina gali turėti rimtų pasekmių homoseksualių žmonių psichiniai sveikatai, pragyvenimo šaltiniams ir šeimoms. Katalikiškos institucijos atleido iš darbo homoseksualius mokytojus, administratorius, muzikantus ir savanorius, vedusius savo partnerius. Homoseksualiems katalikams atsisakyta suteikti Komuniją, o katalikiškos įsivaikinimo agentūros kovoja teismuose, kad išlaikytų savo galimybę atsisakyti homoseksualių porų norinčių įsivaikinti.

Anna Shvetsnuotr. / Pexels.com

Visai neseniai, aukščiausieji JAV katalikų vyskupų konferencijos vadovai užsipuolė prezidento Džo Baideneno vykdomąjį įsaką dėl federalinio LGBTQ žmonių nediskriminavimo ir apsaugos, pareikšdami, kad tai pažeidžia religijos laisvę ir rodo „naujus požiūrius ir klaidingas žmogaus seksualumo teorijas, galinčias sukelti socialinę žalą.“

„Jei šią savaitę vyskupai, kurie ragino ginti homoseksualų jaunimą, nori sužinoti, kodėl šie jauni žmonės patiria smurtą, patyčias ir priekabiavimą, jiems nereikia žiūrėti toliau nei iki jų kolegų pasireiškimo dėl Baideno vykdomojo įsakymo,“ aiškino Floresas.

Mariana Dudi-Burkė, advokatų grupės „DignityUSA“ vykdančioji direktorė, išreiškia viltį, kad šis pareiškimas paskatins diskusiją apie tai, ką iš tikrųjų reiškia saugoti LGBTQ jaunimą. Tai galėtų reikšti, kad katalikiškos mokyklos bus saugios ir priimančios, homoseksualūs vaikai ir jų šeimos galės dalyvauti Mišiose negirdėdami įvairių pašaipų.

„Aš raginčiau LGBTQ jaunimą, jų šeimos narius, mokytojus ir bažnyčios ministrus rašyti vyskupams – tiems, kurie pasirašė pareiškimą ir tiems, kurie to nedarė- apie tai, ką jų žodžiai jiems reiškia ir ko jie tikisi,“ sakė Dudi-Burkė. „Aš raginu mūsų bažnyčios lyderius tikrai įsiklausyti į tai kas sakoma.“

Klementi tikisi, kad šis bendradarbiavimas su vyskupais yra gero tikslo pradžia. „Mums reikia nuo kažko pradėti. Mums reikia surasti bendrą kalbą, susitarti dėl esminio katalikų tikėjimo, kuris mano manymu yra: mylėti Dievą ir mūsų kaimynus. O tada galvosime, kaip įgyvendinti tą meilę,“ sakė ji.

„Aš tikiuosi, kad tai bus daugelio kitų pokalbių pradžia ir tikiuosi, kad vieną dieną mums šių pokalbių visai nebereikės.“

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: