Amerikiečių kino režisierius Wes Anderson garsėja savo filmuose puikiai komponuojama ir dekoruojama aplinka. Tokie filmai kaip „Gyvenimas po vandeniu“, „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ ar animuota juosta „Šaunusis ponas lapinas“ savo vizualine estetika dažnai abejingų tiesiog nepalieka.

Skoninga, spalvinga, žaisminga ir, svarbiausia, tarpusavyje puikiai deranti. Tokia aplinka yra kuriama, pasirodo, ne tik Wes Anderson filmuose, tačiau ir realybėje. Kviečiame susipažinti su vietomis, kurias lankantys gali pasijusti tarsi viename iš minėtojo režisieriaus filmų.

„Rožinis zebras“

4

„Rožinis zebras“ – tai restoranas-baras, įsikūręs Indijoje, Kanpuro mieste. Galima drąsiai teigti, kad tai yra savotiškas meno kūrinys. Visą interjerą dengia rožinė spalva, kurią puošia juodi ir balti dryžiai, primenantys zebro spalvų gamą.

5

Būtent natūralios šviesos, pasirinktų spalvų ir linijų žaismas kuria išskirtinį restorano-baro įvaizdį ir pritraukia daugybę klientų. Interjero dizainerio Sandžėjaus Aroros, sugalvojusio šią idėją, teigimu, „Rožinis zebras“ yra tarsi renesansas, jungiantis senovinę britišką ir šiuolaikinę Kanpuro architektūras.

7

Dviejuose aukštuose išsidėstęs „Rožinis zebras“, pirmajame savo aukšte ir terasoje teikia restorano paslaugas, o tuo tarpu antrajame klientai gali rasti barą.

8

Šis restoranas-baras Kampure yra dar vienas puikus pavyzdys, kaip žaismingos spalvos dera su Wes Anderson filmams būdingomis detalėmis. Interjero dizaineris pabrėžia, kad projektuodamas interjerą, jis norėjo perkopti nuobodžią ir monotonišką paprasto restorano ir baro koncepciją bei taip suteikti lankytojui nepamainomą patirtį. Regis, pavyko!

9

Kongresas“

4

Kavinė „Kongresas“ vienas iš puikių pavyzdžių to, kaip interjeras gali būti derinamas su tuo, ką savo filmuose kuria Wes Anderson. Atsidariusi Filipinuose 2017-ųjų pavasarį, kavinė žavi savo išvaizda, kuri primena tai, ką kino mėgėjai galėjo išvysti filme „Viešbutis „Didysis Budapeštas“.

5

Kavinėje yra derinamos švelni rožinė, puošianti sienas ir sėdimas vietas, žalsva, padabinanti marmurinio paviršiaus barą bei dalį sienų, ir auksinė spalvos, kurios, kaip ir matome, tarpusavyje puikiai dera.

6

Kavinės meniu ne ką mažiau primena tai, ką filme gamindavo kepyklėlėje, kuriai vadovavo personažas vardu Mendlas. „Kongrese“ galima užsisakyti įvairiausių, kaip kavinei ir dera, kavos rūšių, mačia kokteilių, pasimėgauti naminiais ledais, pyragaičiais ar net pica.

7

Airbnb būstas nuomai

11

Na, o norintiems ilgiau pasimėgauti Wes Anderson filmuose kuriamu dizainu, tereikia apsilankyti Princo Edvardo vardu pavadintoje grafystėje Ontario provincijoje, Kanadoje. Čia galite rasti butą, kuriame pasijusite taip, kaip jaučiasi aktoriai minėtojo režisieriaus filmuose.

12

Pati šio buto, talpinančio iki keturių svečių, savininkė nuomojamas patalpas vadina meilės laišku režisieriui. Dažnai būstas, kurio kiekvienas iš kambarių skirtas vis kitam jo filmui, yra tiesiog vadinamas pono Andersono namais.

13

Vienas iš kambarių yra dedikuotas Margo Tenenbaum iš filmo „Tenenbaumų šeima“.

14

Šiame kambaryje net rasite identiškus kailinius, kuriuos filmo metu dėvi minėtoji veikėja. Svetainė, savo ruožtu, primena Wes Anderson filmą „Gyvenimas po vandeniu“ ir turi savų aliuzijų į filmą.

16

Tiesa, visi norintys bent dienai apsistoti šiuose apartamentuose, turi būti kantrūs ir laukti progos jiems rezervuoti. Vis dėlto, juose laiką praleisti nori daugybė Wes Anderson kūrybos gerbėjų.

17

Butas Paryžiuje

8

Negalintiems gyventi be Wes Anderson režisuotų filmų, turime ypatingą pasiūlymą – apsigyventi bute, kuris yra tarsi kopija to, ką sutinkame jo kūryboje.

10

Trijų miegamųjų apartamentai yra įsikūrę Paryžiuje, su vaizdu ne į bet ką kitą, o miesto simbolį Eifelio bokštą. Tiesa, kiekvienas malonumas turi savo kainą. Šio kaina – beveik šeši milijonai eurų.

9

Vos įžengus į butą mus pasitinka vestibiulis žalsvomis sienomis ir ornamentiniais turėklais, kurie, regis, ką tik buvo viename iš Wes Anderson filmų. Toliau seka tiek erdvi, tiek ir mažesnė bei jauki svetainės, valgomasis ir pagrindinis miegamasis, turintis privatų vonios kambarį padabintą marmuru.

13

Šie 400 kvadratinių metrų apartamentai turbūt yra kiekvieno Wes Anderson režisuotų filmų gerbėjo svajonė. Žaismingomis spalvomis, išskirtiniais baldais ir senove dvelkiantis būstas susilaukė daugybės susidomėjimo.

14

Grindų plytelės

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: