Instagram / Munroe Bergdorf

Kosmetikos gigantė L‘Oréal atsisakė pirmojo transeksualaus modelio kompanijoje paslaugų, po komentaro, kuriame ši apibūdino visus baltuosius žmones kaip rasistus.

Modelis Munroe Bergdorf pareiškė: “Jei sąžiningai, neturiu jėgų, kad galėčiau daugiau kalbėti apie visų baltųjų žmonių rasinę prievartą. TAIP, VISŲ baltųjų žmonių”.

Manekenės sutartis su grožio industrijos gigantu buvo baigta praėjus kelioms dienoms po šio komentaro.

Kompanija L’Oréal pareiškė, jog palaiko įvairovę ir toleranciją visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų rasės, pažiūrų, lyties ir religijos.

L’Oréal, Paris teigia, kad įmonė yra šių vertybių atstovė, ir didžiuojasi tais, kurie atstovauja šiai kompanijai.

Įmonė pareiškė, kad paskutiniai Munroe Bergdorfo komentarai prieštarauja įmonės nustatytoms vertybėms, todėl nusprendėme nutraukti partnerystę su ja.

,,Daugelis nei nepripažins, kad baltųjų egzistavimas, privilegijos ir rasės sėkmė, yra pastatytos ant nugarų, kraujo ir gyvybės žmonių su spalva. Nuo mikro agresijos iki terorizmo, jūs, mielieji, statote planą šitam mėšlui“ – sakė R. Bergdorf.

Munroe Bergdorf  3

Facebook/ Munroe Bergdorf

,,Kai suprasite, kad rasizmas nėra išmoktas, o paprasčiausiai paveldėtas, ir sąmoningai ar nesąmoningai perduodamas kaip privilegija, tik tada galėsite pasimatyti su manimi.“.

,,Kai baltieji žmonės pradės pripažinti, kad jų rasė yra labiausiai smurtaujanti ir slegianti Žemėje… tada mes galėsime pasikalbėti.“

Ji gynė savo komentarą socialinio tinklo “Facebook” įraše, kuriame parašė: “Kai aš pareiškiau, kad ,, visi baltieji žmonės yra rasistai “, aš atkreipiau dėmesį į tai, kad Vakarų visuomenėje apskritai yra atskira sistema, kuri orientuota į baltą viršenybę – suprojektuota nauda, pirmenybė, apsauga baltiesiems žmonėms prieš bet kurią kitą rasę. Patys to nežinodami, baltieji žmonės yra socializuoti, kad būtų rasistais nuo gimimo. Ir tai nėra genetika, niekas negimė rasistu “.

Munroe Bergdorf 2

Facebook/ Munroe Bergdorf

Modelis taip pat teigė, kad parašė komentarą atsakydama į Charlottesville įvykius.

R. Bergdorf rašė: “Aš esu už toleranciją ir pritarimą – tačiau to negalima pasiekti, jei mes nenorime aptarti, kodėl pirmiausia egzistuoja netolerancija ir neapykanta”.

Manekenė taip pat patarė žmonėms boikotuoti įmonę, rašydama: “Sėdėkite ir šypsokitės grožio kampanijoje, puoselėjančią įvairovę”. Tačiau garsiai nekalbėkite apie tai, kad įvairovės stygius yra dėl rasizmo. Tai kainuos jums darbą”.

“Šis makiažo prekinis ženklas rūpinasi tik pinigais, ir niekuo kitu. L’Oréal Paris aš raginu jus boikotuoti. Negaliu apsakyti, kaip esu nusivylusi visa ten dirbančia komanda“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: