Greta Thunberg Vokietijoje kritikuojama dėl savo pozicijos Izraelio ir „Hamas“ karo atžvilgiu. EPA-ELTA nuotr

Klimato aktyvistė Greta Thunberg ir kiti „Fridays for Future“ judėjimo nariai švedai apkaltino Izraelį genocidu Gazos Ruože.

Tai, kad Gazą valdanti islamistinė organizacija „Hamas“ per „siaubingą išpuolį žudė izraeliečių civilius“, negali legitimuoti „besitęsiančių Izraelio karo nusikaltimų“, rašė G. Thunberg ir dar penki aktyvistai straipsnyje, kuris antradienį buvo paskelbtas laikraščiuose „Aftonbladet“ ir „Guardian“. „Vykdyti genocidą nėra nei savigyna, nei kaip nors proporcinga“, – rašė jie.

G. Thunberg ir kiti pasirašiusieji pabrėžia kalbantys tik už „Fridays for Future“ judėjimą Švedijoje. Organizacija esą jau ne kartą reagavo, kai kentėjo ir buvo žudomi žmonės, nesvarbu, ar Kurdistane, ar Ukrainoje, ir neketina tylėti ir dabar. Jie citavo Izraelio istoriką Rasą Segalą, kuris jau praėjus kelioms dienoms nuo konflikto pradžios Izraelio veiksmus Gazoje pavadino „genocidu iš vadovėlio“.

Kartu aktyvistai pasmerkė antisemitinius ir islamofobiškus incidentus Švedijoje. „Visi, dalyvaujantys šioje diskusijoje, privalo skirti „Hamas“, musulmonus ir palestiniečius, kaip ir Izraelio valstybę reikėtų skirti nuo žydų tautos ir izraeliečių“, – rašė jie.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: