© Micheles Marshall nuotr.

Nors stereotipiniai raudonplaukiai dažniausiai yra baltaodžiai, tačiau šios nuotraukos toli gražu to neatspindi. Londone įsikūrusi fotografė Michelė Marshall, norėdama kiek pakeisti požiūrį į raudonplaukius, nusprendė fotografuoti Afrikos ir Karibų jūros regiono gyventojus, turinius raudonus plaukus. Savo nuotraukų seriją ji pavadino ,,MC1R“.

Ši nuotraukų serija pavadinta Melanokortino 1 receptoriumi, kurio dėka atsiranda raudonplaukių. Iš pradžių fotografė domėjosi strazdanomis. Susipažinusi su maža mergaite, kuri buvo mišrios rasės kilmės ir turėjo strazdanų, bei raudonus plaukus, jai kilo geniali idėja surasti tokių asmenų daugiau.

BBC žinių skaičiavimais, pasaulyje raudonplaukių yra nuo 1 iki 2 procentų, kurie sudaro nuo 70 iki 140 milijonų žmonių. Škotijoje ir Airijoje apie 35 procentus gyventojų turi recesyvinį geną, kuris suteikia raudonus plaukus. Pačių raudonplaukių Škotijoje ir Airijoje yra apie 10 procentų.

Mokslininkai mano, kad šis recesyvinis genas išplito ir atsirado dėl istorinės europiečių ir afrikiečių sąveikos per kolonijinius laikotarpius Karibų jūros regione arba Pietų Amerikos dalyse.

Portretuose žmonės vaizduojami iš arti ir pabrėžia kiekvieną strazdaną ir net atsitiktinį plaukelį. Plėtodama vyraujantį ir siaurą supratimą apie tai, kaip atrodo raudonplaukiai, fotografė siekia pakeisti mūsų susidarytą nuomonę.

Nors fotografė ir yra patenkinta teigiamu savo kūrybos priėmimu ir gražiais portretais, tačiau ji norėtų, kad jos darbas būtų labiau paremtas moksliniu ir unikaliu genetinių formavimų supratimu.

Štai kodėl yra taip svarbu atverti akis ir išvysti mus supančią įvairovę. Ši nuotraukų galerija ne tik priverčia susimąstyti apie žmonių susidarytus stereotipus, bet ir pažvelgti į save kitaip. Kiekvienas atstovaujame tam tikrus stereotipus, tik ar visada juos atitinkame?

1SDhOX1UGI2XADAXWGx-_MichelleMarshall8

2ngtahoQuQI2qsTJZBg5_MichelleMarshall3

the MC1R series

gHv9czGzLxykUVjeQQtH_MichelleMarshall5

jcE0CfGGZYWOOLl0aO2z_MichelleMarshall9

MichelleMarshall4

nv4Ng2b9BFalEHtB46xE_MichelleMarshall1

twAZOWkYbZCOhPdNir6S_MichelleMarshall10

zgudfhTYVVk3jUi6Cgca_MichelleMarshall7

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: