© Wikimedia Commons nuotr.
Prieš kelias savaites vykęs teroristinis išpuolis Orlando mieste „Pulso“ klube, vis dar kelia audras ir diskusijas. Į jas netgi įsitraukė Floridos katalikų vyskupas, kuriam ši tema skaudi, kaip ir visiems kitiems. Jis pareiškė gilią užuojautą savo broliui ir draugui, Orlando vyskupui John Noonan. Tačiau, vyskupas pareiškė turintis minčių, kaip teroristiniai išpuoliai gali būti sustabdyti.

Vyskupas nusprendė pasidalinti savo mintimis, kurios gali padėti išvengti teroristinių išpuolių ar bent jau bandyti. Visų pirma, tai visiškai drausti ginklų pardavinėjimą, kad ginklų atsargos būtų prieinamos tik ginkluotosioms pajėgoms ir pareigūnams. Ginklų draudimas sumažintų grėsmę, tokių išpuolių, koks vyko Orlande, būtų išvengta ginklų panaudojimų prieš nekaltus žmones.

Antrasis būdas sustabdyti terorizmą, tai LGTB bendruomenę priimti, kaip ir kiekvieną sau artimą žmogų. Bet kokiu atveju šie žmonės priklauso tam tikrai religijai, kuri moko gerbti kitus žmones. Kaip teigia pats vyskupas, „aš žinojau, kas padarė masinę žmogžudystę “Puslo” naktiniame klube, žinojau, kad tai bus siejama su religija“. Taip ir yra, nusikaltėlis musulmonas. Netgi LGTB bendruomenėje egzistuoja musulmonų, tikėtina, kad jie dabar sielvartauja, žinant kokių veiksmų ėmėsi jų religijos išpažintojas. Bet kokia ataka prieš LGTB vyrus ir moteris, skleidžia panieką visame pasaulyje, kas dažniausiai priveda prie smurto. „Bet kokia auka išrinkta pagal religiją, seksualinę orientaciją, tautybę įžeidžia Dievą“, sako vyskupas. Remiantis Šventuoju raštu, Katalikų Bažnyčia moko, kad homoseksualūs santykiai yra „iš esmės netvarkingi“, bet patys homoseksualūs asmenys „turi būti priimami su pagarba, užuojauta ir jautrumu“, ir kad nei vienas „neturi būti diskriminuojamas“.

Trečia, uždrausti musulmonų tikėjimą pripažįstantiems žmonės atvykti į šalis, kuriose vyrauja kita religija gal ir būtų protinga, tačiau yra tiek daug taikių musulmonų, kurių atžvilgiu būtų visiškai nesąžiningas toks draudimas. Tokiu atveju yra labai sunku priimti sprendimus, kurie gali pakeisti žmonių gyvenimus, vien tik dėl jų religijos.

Visi šie trys punktai yra išgyventi pačios visuomenės. Ir kaip visada daugiausiai viskas baigėsi tragiškai, žinoma, mes galime ir toliau nieko nedaryti ir laukti dar daugiau pasikartojančių Orlando atvejų. Arba imtis iniciatyvos ir pradėti nuo savęs. Pirmiausia pradėti gerbti LGTB bendruomenės atstovus, nes jie tokie patys kaip ir mes, jie taip pat turi pasirinkimo laisvę, šiuo atveju jie pasirinko būti kitokiais, tai kiekvienas privalo gerbti.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: