„Facebook“ tikisi per ateinančius penkerius – dešimt metų perkelti pusę savo darbo jėgos iš darbo įmonėje į darbą namuose, į savo darbuotojams pranešė kompanijos generalinis direktorius Markas Zuckerbergas.
Savo socialinio tinklo paskyroje tiesiogiai transliuotame vaizdo įraše Zuckerbergas teigė, kad „Facebook“ didžiąją dalį atvirų įmonės pozicijų perkels į nuotolines darbo vietas.
Bendrovė pradeda nuo to, kad leidžia vyresniesiems inžinieriams, turintiems didelę eksploatavimo istoriją, dirbti nuotoliniu būdu. Kai kuriems darbuotojams taip pat bus leista dirbti nuotoliniu būdu, atsižvelgiant į jų veiklos sąlygas.
Socialinės žiniasklaidos milžino perėjimas prie nemažos nuotolinės darbo jėgos rodo, kaip kai kurios didžiosios Amerikos technologijos įmonės permąsto savo darbo ir gyvenimo kultūrą ir pertvarko savo verslą pasaulyje po koronaviruso pandemijos.
„Aš manau, kad per ateinančius 5–10 metų 50 proc. mūsų darbuotojų galės dirbti nuotoliniu būdu, tačiau padarysime tai išmatuotu būdu“, – sako Zuckerbergas pranešime, paskelbtame po personalo susitikimo.
„Manau, kad „Facebook“ bus pažangiausia nuotolinio darbo įmonė mūsų mastu, ir mes kūrėme apgalvotą ir atsakingą planą, kad tai padarytume.“
Zuckerbergas „The Verge“ teigė, kad 50 proc. tai prognozė, o ne tikslas, kurį jie bandė įvykdyti.
„Aš iš tikrųjų nesakyčiau, kad tai taikinys ar tikslas – manau, kad tai labiau prognozė“, – jis sakė naujienų svetainei.
Bendrovės apklausa parodė, kad 20% jos darbuotojų „nepaprastai ar labai domisi“ nuotoliniu darbu visą darbo dieną, kiti 20% – „kažkiek domisi“ ir tai padėjo „Facebook“ žengti šia linkme.
Apie 45 000 žmonių „Facebook“ platformoje dirba 70-yje pasaulio miestų. Šiuo metu 95% įmonės darbuotojų dirba iš namų ir tikisi, kad tęs tai iki sausio.
Profesorius ir MIT iniciatyvos dėl skaitmeninės ekonomikos direktorius Erikas Brynjolfssonas pabrėžė, kad paplitę karantino įsakymai keičia ekonomikos veikimą.
„Po pandemijos įmonės ketina naudoti daug daugiau technologijų ir nuotolinį darbą“, – „Twitter“ platformoje rašė Brynjolfssonas. „Tai pakeis ekonomikoje reikalingų įgūdžių tipus, darbo organizavimo būdą ir darbo rinkų pobūdį“.
Zuckerbergas teigė, kad „Facebook“ pradės sparčiai įdarbinti nuotolinius darbuotojus, nes įmonė jau tolsta nuo fizinių biurų.
„Facebook“ pirmiausia įdarbins patyrusius inžinierius, kurie gyvena per keturias valandas nuo vieno iš savo inžinerijos biurų miestuose, įskaitant Filadelfiją, Pitsburgą, Portlandą, Oregoną ir San Diegą, teigia Zuckerbergas. Nauji inžinerijos centrai taip pat statomi Atlantoje, Dalase ir Denveryje, sakė generalinis direktorius.
„Twitter“ ėmėsi stipresnio žingsnio, anksčiau šį mėnesį paskelbdami, kad jų darbuotojams bus leista amžinai dirbti nuotoliniu būdu, jei jie to patys norės. Tai nebus taikoma tam tikriems darbuotojų tipams, kurie negali pereiti į nuotolinį darbą, pavyzdžiui, darbuotojams, prižiūrintiems serverius.
„Pastarieji mėnesiai įrodė, kad galime tai padaryti“, – sakoma „Twitter“ tinklaraštyje paskelbtame pranešime. „Taigi, jei mūsų darbuotojai atsiduria tokioje padėtyje ir situacijoje, kuri leidžia jiems dirbti iš namų, ir jie nori tai daryti amžinai, mes tai ir padarysime“.