Facebook įkūrėjas Markas Zuckerbergas / Facebook archyvo nuotr.

„Facebook“ kriptovaliuta Libra gali pasirodyti jau sausio mėnesį. Kai pirmą kartą buvo pristatyta, kriptovaliuta Libra turėjo būti nauja valiuta, susieta su kitų valiutų ir vertybinių popierių krepšeliu. Iš pradžių buvo planuota susieti ją ne tik su viena realia pasaulio valiuta, bet su keliomis valiutomis. Daugelis centrinių bankų išreiškė susirūpinimą, todėl „Libra Association“ – asociacija, remianti virtualią valiutą – pradėjo dirbti su keliomis stabiliomis valiutomis.

Stabilios valiutos – tai kriptografinės valiutos, kurių vertė nekinta. Pavyzdžiui, stabilios valiutos vienetas, susietas su JAV doleriu, visada bus vertas vieno dolerio. Libra nurodė dolerį, eurą, svarą ir Singapūro dolerį kaip pagrindines valiutas, į kurias bus remiamasi.

„Libra Association“ dabar planuoja išleisti doleriu besiremiančią valiutą. Ši tiesiogiai konkuruos su tokiomis stabiliomis kriptovaliutomis kaip USDC, PAX ir Tether (USDT). „Libra Association“ planuoja vėliau išleisti ir daugiau valiutų.

Greičiausiai tuo pat metu „Facebook“ išleis savo valiutą Libra. Iš pradžių „Calibra“ pavadintas „Facebook“ skyrius gegužę buvp pervadintas į „Novi“. Be atskiros programos, kuri leis siųsti ir gauti Libra žetonus, „Novi“ paskyrą galima bus valdyti per „Messenger“ ir „WhatsApp“ aplikacijas. „Facebook“ tikisi, jog žmonės pradės naudoti „Novi“ pervedimams ir tarpusavio mokėjimams.

Dar nėra aišku, ar kiti „Libra Association“ nariai taip pat planuoja įvesti Libra kaip atsiskaitymo būdą ir už savo paslaugas. Tarp asociacijos narių yra ir „Farfetch“, „Lyft“, „Shopify“, „Spotify“ ir „Uber“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: