Pasaulis yra margas, o kiekvienas iš mūsų yra savaip gražus. Siekdami paskatinti įvairovę, meilę sau ir savęs priėmimą, „Disney“ išleido emocingą ir suteikiantį drąsos filmuką „Reflect“, kurio herojė – plius dydžio veikėja.
Su kūno dismorfija susidurianti jauna baleto šokėja Bianka šoka tamsoje priešais veidrodžius, kurie tarsi praryja ją, taip atspindėdami jos kovą su kūno išvaizda ir jos žemą savivertę.
Animacijoje rodoma, kaip jauna mergaitė šokdama prasiveržia pro šiuos veidrodžius šviesos pliūpsniu. Iš esmės jauna plius dydžio mergaitė kovoja su savo pačios atspindžiu, įveikia abejones ir baimę, pasitelkdama vidinę jėgą, kad išsiugdytų pasitikėjimą savimi.
Šis įspūdingas animacinis filmukas, kurį režisavo Hillary Bradfield, „Disney“ animacinių filmų dailininkė, dirbusi prie tokių filmų kaip „Enkanto (Encanto), yra „Walt Disney Animation Studios“ eksperimentinės filmų serijos, skirtos kūno įvaizdžio ir savigarbos problemoms, dalis.
Kūno dismorfinis sutrikimas (KDD) – tai psichologinė liga, kai žmogus itin nerimauja dėl savo fizinės išvaizdos trūkumų, kurių kiti žmonės dažnai nepastebi. Sergantysis ima elgtis kompulsyviai, pavyzdžiui, pernelyg dažnai žiūri į veidrodžius arba visiškai jų vengia. Šia liga sergantys žmonės taip pat gali izoliuotis, kad išvengtų situacijų, kuriose jų išvaizda gali kelti nerimą ar nepatogumą. Dažniausiai šia liga serga paaugliai ir jauni asmenys.
„Disney“ gerbėjai jau seniai ragino studiją sukurti plius dydžio pagrindinius personažus, o 2015 m. internete buvo paskelbtas pranešimas, kuriame „Disney“ veikėjai buvo pavaizduoti, kaip didelių dydžių personažai. Po metų vienas „YouTube“ vaizdo įrašų kūrėjas pareikalavo, kad korporacija sukurtų plius dydžio princesę. Jis priekaištavo, kad „Disney“ animacinio filmo „Undinėlė“ veikėja Ursula turi antsvorio.
Be to, praėjusiais metais pramogų milžinė buvo kritikuojama dėl nerealių grožio standartų diegimo jaunajai auditorijai po to, kai viename iš savo animacinių filmų, pavadinimu „Inner Workings“, sukūrė perdėtų proporcijų personažą.
Tiesą sakant, pastaraisiais metais „Disney“ stengėsi plėsti savo personažų įvairovę. 2021 m. animacinio filmo „Enkanto“, pasakojančio apie stebuklingų galių turinčią šeimą, pagrindinę veikėją iš tikrųjų įkvėpė devynmetės atsiųstas laiškas bendrovei. Ji pageidavo, kad personažas nešiotų tokius pat akinius kaip ji.
„Disney“ per 85 metų filmų kūrimo istoriją dar niekada nebuvo sukūrusi plius dydžio pagrindinio herojaus. Šie personažai niekada nebuvo traktuojami kaip pagrindiniai herojai, vietoj to jie buvo vaizduojami tik kaip piktadariai arba antraplaniai personažai.
Tiesą sakant, viena iš žiūrovių svajojo, kad toks filmas būtų sukurtas, kai ji pati dar buvo vaikas. „Šešiolikmetei man reikėjo šio animacinio „Disney“ filmo prieš metant baletą, nes nebenorėjau būti ta stora mergaitė klasėje. Džiaugiuosi, kad mažieji žiūrovai matys šį filmuką“ – rašė ji „Twitter“.
Kita vertus, ginčijamasi dėl teigiamo antsvorio turinčių personažų vaizdavimo. Daugelis nerimauja, kad dėl plius dydžio kūnų normalizavimo gali padaugėti žmonių, kurie neįvertina savo svorio ir taip kelia pavojų savo sveikatai.