© mrfourfingers.com archyvo nuotr.

Absurdiška, įdomu, intriguoja – tai tik keli žodžiai, kurie pirmiausia ateina į galvą išgirdus, ir svarbiausia, išvydus grupę Die Antwoord. Nekyla jokių abejonių – jie reikalauja tavo dėmesio ir gana greitai tampa aišku, kad šis paslaptingas duetas iš Pietų Afrikos abejingų nepaliks.

Die Antwoord neabejotinai yra keistybė. Jų muzika yra apibūdinama kaip trance hip-hop ir rave rap mišinys, ir nors, iš pradžių nelabai aišku, kokią muziką apibūdina šie terminai, paklausius Die Antwoord vaizdas pamažu ima ryškėti. Atsiradusią iš kito projekto, Max Norman TV, kuris jau savo gyvavimo laikotarpiu pasižymėjo įdomia ir keista repo muzikos interpretacija, Die Antwoord sudaro paslaptingas ir ilgam įsimenamas Ninja (Watkin Tudor Jones) bei dažnai savo išvaizda ir pasisakymais šokiruojanti Yo-Landi Vi$$er (Anri Du Toit). Prie šio dueto dažnai prisijungia DJ Hi Tek, kurį, panašu, kiekviename vaizdo klipe suvaidina skirtingas žmogus, o jis pats koncertų metu dėvi kaukę.

Die Antwoord išsiskiria iš kitų grupių ne tik muzikiniu stiliumu, bet ir dainų tekstais – trance maišomas su senuoju ir naujuoju hip-hop, o tekstuose anglų kalba puikiai dera su Afrikaans (vietinė Pietų Afrikos kalba) žodynu. Tokiu būdu Die Antwoord tarsi patys sukūrė naują muzikos žanrą. Ninja’os ir Yo-Landi teksto atlikimo stilius pasižymi įvairove, ir dažnai itin sparčiai tariamais žodžiais.

Tačiau, deja, būtent dainų pavadinimai ir tekstai daugelį klausytojų priverčia laikyti Die Antwoord ne itin rimta grupe. Tokios dainos kaip “Enter the Ninja”, “Rich Bitch”, “Hey Sexy”, “Baby’s On Fire” pripildytos gana absurdiškų teiginių, nuo kurių tarpais gali linkti ausys. Kita vertus, atidžiau įsiklausius ir įsigilinus į idėjas, kurioms Die Antwoord teikia pirmenybę ir prasmę, tampa aišku, kad tai nėra tik du keistuoliai, kuriems rūpi tik pasišaipyti ir sukelti ažiotažą. Die Antwoord esmė nėra tik muzika – nuoseklią idėjinę visumą sudaro atlikėjų išvaizda, vaizdo klipai, scenų dekoracijos, netgi pasisakymai interviu metu. Taigi, Die Antwoord nėra tik muzikinis duetas: tai ir idėja, ir patirtis, mįslė ir pats atsakymas.

“Zef” yra Die Antwoord šerdis ir jie save pristato “fresh Zef” atstovais. “Zef” tai filosofija, kurios pagrindinė idėja susideda iš žemesniosios klasės (socialine ir ekonomine prasme) garbinimo ir dėmesio skyrimo turiniui, o ne kontekstui. “Zef” apibūdina žemesniosios klasės “klasę” – panašu į pankišką požiūrį į gyvenimą. Tai reiškia, kad pinigai ir priklausymas aukštesniajai klasei yra beprasmiška, nes pasak “Zef” filosofijos, galima būti ir jaustis prašmatniai nepaisant savo finansinės situacijos. Nors Die Antwoord nėra vieninteliai “Zef” filosofijos atstovai, tačiau jų atsidavimas “Zef’ui” išsiskiria nuoširdumu ir pagarba.

Klausimas tuomet yra – ką reiškia Die Antwoord? Ninja vieno interviu metu pasakė, kad šis žodis reiškia „atsakymą”. Paklaustas, į kokį klausimą tai yra atsakymas, Ninja pasakė: „į bet kokį“. Nes Die Antwoord tuo pat metu yra ir atsakymas, ir klausimas. Kaip išsiaiškinti, koks tai klausimas ir koks galiausiai yra atsakymas – nelengva, tačiau Ninja kitame interviu yra pasakęs taip: „Kai kurie žmonės per daug apie tai mąsto… O kiti tiesiog žino“.

Naujausias albumas pavadinimu “Donker Mag” bus išleistas 2014-jų vasarį. Žinant Die Antwoord galima tikėtis dar labiau eklektiško dainų rinkinio, tiek muzikine, tiek tekstine prasme, nors niekad negali tiksliai žinoti, kokiu būdu pasaulį nustebins šie drąsūs ir originalūs atlikėjai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: