© Wikimedia Commons nuotr.

Iš vienos Kataro mokyklos bibliotekos išimta vaikiška knygelė “Snieguolė ir septyni nykštukai” (Snow White and the Seven Dwarfs), kurioje, kaip nustatė dorovės sargai, yra nepadorių iliustracijų, ketvirtadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Kataro aukščiausiosios švietimo tarybos pareigūnai taip sureagavo į Dohoje veikiančios Ispanų tarptautinės mokyklos (SEK) vieno mokinio tėvo skundą.

Tėvo nuomone, minėtoje knygoje esama “nepadorių” iliustracijų ir frazių bei “seksualių užuominų”, rašoma laikraštyje “Al-Sharq”.

Kurios iliustracijos sukėlė tėvo nepasitenkinimą, nežinoma, tačiau knygos viršelyje Snieguolę laiko apsikabinęs princas, anksčiau ją atgaivinęs bučiniu, skelbiama “Doha News” svetainėje.

Mokyklos direktorė Vivian Arif svetainei “Doha News” sakė, kad mokykla “nedelsdama reagavo”, vos gavusi tėvo skundą.

“SEK tarptautinė mokykla Katare didžiuojasi, kad yra įkurta šioje šalyje, ir oficialiai atsiprašo dėl bet kokio nusižengimo, kurį netyčia galėjo sukelti nenumatyta aplinkybė”, – taip anot šio tinklalapio pareiškė V.Arif.

Šioje mokykloje, atidarytoje 2013-ųjų rugsėjį, mokosi daugiau kaip 150 moksleivių iš 27 šalių, nurodo tinklalapis. Pamokos joje vyksta vaikams nuo trejų iki 18 metų amžiaus.

Minima knyga išleista pagal 1937 metų animuotą W.Disney’jaus kūrinį “Snow White and the Seven Dwarfs” (Snieguolė ir septyni nykštukai), sukurtą pagal to paties pavadinimo Brolių Grimų pasaką.

Prieš dešimt dienų Kataro kino teatruose buvo uždrausta rodyti filmą “Danų mergina” (The Danish Girl), kuris pasakoja apie vieną pirmųjų pasaulyje lytį pakeitusį menininką ir kuriame vaidina “Oskaru” apdovanotas aktorius Eddie Redmayne’as (Edis Redmeinas).

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: