implantacija
aik archyvo nuotr.

Atkurti prarastus dantis tikrai yra įmanoma. Svarbiausia – gana greitai ir ilgam laiko tarpui. Dantų protezai – atgyvena, nors žinoma daugeliui. Šiuo metu žmonės renkasi kur kas inovatyvesnį, jau laiko patikrintą metodą, tai yra, dantų implantus.

Tiesa, kaip ir apie daugelį kitų populiarių paslaugų, taip ir apie dantų implantus, galima išgirsti labai daug mitų, kurie trukdo tinkamai suprasti šios paslaugos kokybę, specifiką bei ignoruoti mitus, kurie netiksliai apibrėžia eigą bei dantų priežiūrą po visko.

Pirmoji, svarbiausia konsultacija

Dantų implantavimo eiga prasideda nuo klinikos pasirinkimo. Kadangi šiuo metu poreikis atkurti prarastus dantis visuomenės tarpe yra gana didelis, natūralu, kad atsiranda vis daugiau klinikų, kurios teikia tokias paslaugas. Pirmos apžiūros metu, kuri dažnai yra nemokama, medikas įvertina burnos ertmės būklę, taip pat nustato žandikaulio kaulo kokybę, galimus gydymo metodus. Geras gydytojas visada ieško metodų, kurie padėti maksimaliai išsaugoti tikrus dantis. Juk dantų implantacija galima ir tokiu atveju, kai tenka keisti visus dantis, kurie yra burnos ertmėje, ir tokiu atveju, kai keičiamas vos vienas arba du dantys (tačiau ir tai daryti yra būtina, kadangi netekus net ir vieno danties galima susidurti su žandikaulio irimo problema, kuri sukels ne tik skausmą, tačiau ir per anksti senstančio veido vaizdą).

Po apžiūros yra sudaromas gydymo planas. Labai dažnai patys pirmi žingsniai yra profesionali burnos higiena, kanalų valymas bei kiti darbai. Taigi, reikalingas ir burnos ertmės paruošimas implantavimui. Visgi, naudojantis moderniomis įrangomis bei medžiagomis – medikai tikrai gana greitai atlieka implantavimo darbus. Jau po kelių vizitų galima džiaugtis nuostabia, svarbiausia – sveika šypsena.

Implanto sriegimas į žandikaulį

Kai burnos ertmė jau pilnai paruošta implantavimui – imamasi esminių žingsnių, kurių trukmė dažniausiai kinta priklausomai nuo pasirinkto metodo. Bet kuriuo atveju, implanto sriegimas į žandikaulį yra atliekamas vietinėje nejautroje, tad pacientas tikrai nejus jokio diskomforto. Dažniausiai vieni implanto sriegimas trunka apie 30 minučių, tad priklausomai nuo reikalingų naujų dantų kiekio – kinta ir pačios procedūros trukmė.

Jeigu danties kaulo yra per mažai – tokiu atveju medikas pirmiausia operacijos metu atlieka kaulo priauginimo arba sinuso dugno pakėlimo procedūras. Įsriegus implantą – dantenos yra užsiuvamos, ant implanto yra dedama gijimo galvutė, kuri padeda formuoti tinkamą „uždėjimą“ dantų vainikėliui.

Gijimas – gana paprastas

Gijimo laiko tarpas priklauso nuo to, koks implantavimo metas bus pasirinktas, kiek dantų implantuojama ir t.t. Dažniausiai trunka apie 3 mėnesius, viso periodo metu labai svarbu laikytis detalių mediko pateiktų burnos ertmės priežiūros rekomendacijų. Jeigu jaučiate diskomfortą, net skausmą – būtina apie tai kuo greičiau informuoti gydytoją.

Protezavimas

Galiausiai, kai implantas (https://www.aik.lt/odontologija/dantu-implantacija) yra tinkamai prigijęs – atliekamas vainikėlio implantavimo etapas. Dažniausiai viskas padaroma vieno susitikimo metu. Skirkite dėmesį – koks vainikėlis bus dedamas. Žinoma, jau geriau investuoti daugiau, tačiau rinktis tuos, kurie atrodo kuo natūraliau, leidžia džiaugtis ne tik sveika, tačiau taip pat ir gražia šypsena.

Gyvenimas su dantų implantais

Būtinai remkitės mediko pateiktomis instrukcijomis, kurios apima dantų priežiūros darbus. Dirbtinius dantis reikia valyti kasdien, žinoma, ne tik juos, tačiau taip pat ir visą burnos ertmę. Taip pat siūlome susižinoti – kokios burnos ertmės priežiūros priemonės geriausiai tinka Jūsų atveju: dantų šepetukai, pastos, ar reikia vienos danties šepetuko, koks burnos skalavimo skystis yra geriausias ir t.t.

Dantų protezavimas Klaipėda

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: