© Pelle Cass nuotr.

Akivaizdu, kad laikas nebėra svarbus. Pagreitinti vaizdo įrašai veikia kaip magija, leidžianti mums pamatyti pokyčius ir raidą ilgesniu periodu. Tarkim galime peržiūrėti merginos šokį vos per porą minučių, nors ji mokėsi šokti ne vienerius metus. Nedaugelis fotografų ryžtasi tokiems darbas, tačiau Pelle Cass džiaugiasi tuo, ir žvelgia kūrybiškai pildydamas savo nuotraukų seriją.

Fotografas Pelle Cass tęsdamas savo nuotraukų seriją, kuria vizualinę sumaištį, fotografuodamas vieną vietą, keletą valandų. Nuotraukose yra sukuriamas chaotiškas vaizdas vienoje vietoje.

Pelle Cass padaro apie šimtą kadrų tam tikroje viešojoje erdvėje, ir vėliau naudodamas sudėtingus metodus, įtraukia į vieną fotografiją visus žmones, kurie praėjo pro objektyvą tuo metu. Rezultatas to – pamišęs gyvenimas šiame pasaulyje, kuriame žmonės vaikšto spiečiais, taip užgoždami vietos grožį.

Pelle-Cass-Selected-People-1

Kitos jo fotografijos susideda iš daugybę šunų, kurie lyg parazituoja parke, arba tvenkinys, kuriame yra perviršis paukščių. ,,Pasirinkti žmonės“ nuotraukų serija siūlo žiūrovams pasižiūrėti mūsų įspūdingą pasaulį kitu kampu. Pelle yra iš Bostono, Masačusetso vastijos, ir jo kompozicija yra unikali. Viena valanda – 100 sukurtų kadrų, kurie atsiranda vienoje fotografijoje.

Pelle-Cass-Selected-People-1 (1)

Pelle teigia, kad jis nori daugiau gyvenimo, daugiau žmonių, laiko, daugiau informacijos ir subjektyvumo jo kuriamoms nuotraukoms. ,,Šios sudėtingos nuotraukos yra gaminamos per tam tikrą laiko tarpą, skirstant daugybę praeivių ir sutapimų. Aš šimtą nuotraukų padarau fiksuodamas vieną tašką, tada tiesiog pasirenku (su ,,Photoshop“ pagalba), kuriuos duomenys išsaugoti, o kuriuos palikti.“

Pelle-Cass-Selected-People-2

Sukurti šią nuotraukų seriją ,,Pasirinkti žmonės“ Pelle įkvėpė vaiduokliai ir laikas. ,,Kartais aš atkreipiu dėmesį į gatvę, priešais savo namus, ir galvoju apie dalykus, kurie ten įvyko, kiek ten žmonių praėjo per pastaruosius metus. Aš supratau, kad galiu užfiksuoti fotoaparatu visus šiuos vykstančius momentus.“

Pelle-Cass-Selected-People-5

,,Mano pagrindinė taisyklė – palikti figūras būtent ten, kur jos ėjo, ir nekeisti jų buvimo vietos. Tai daro sceną realesnę. Visi šie įvykiai tikrai įvyko, tikėtina, kad nuotraukose taip ir atrodo. Bet aišku, viskas neatsitiko iš karto.“- pasakoja Pelle apie savo kūrybą. ,,Šis procesas leidžia man imti objektyvius faktus – veidus, kūnus, kuriuos sutinku gatvėje. Ir iš jų padaryti kažką subjektyvesnio, lyg atrūšiuoti juos. Rezultatas stebina pasaulį, kurį matome su kamera.“

Pelle-Cass-Selected-People-4

,,Pasirinkti žmonės“ yra daugiau nei koks fotografijos triukas. Tai ilgo ir sunkaus darbo rezultatas. Kuriant vieną fotografiją, viskas gali užtrukti net keletą dienų. Pavyzdžiui 2015 metais Cass fotografavo NBA krepšinio žaidimą. Po 75 minučių fotografavimo, buvo sukurtos 646 nuotraukos, ir naudojamos kuriant galutinę nuotraukos kompoziciją apie žaidimą.

Pelle-Cass-Selected-People-3

Šią nuotraukų seriją kurti fotografas pradėjo nuo 2008 metų, ir tikrai nežada sustoti. ,,Aš stengiuosi padaryti bent jau 5-10 fotografijas kiekvienais metais. Aš nematau jokio pagrindo sustoti.” Fotografas teigia, kad su šiomis nuotraukomis jis bando priminti žmonėms apie jų egzistenciją. Ir tikisi kad stebėtojai pamatys ten kažką daugiau.

Pelle-Cass-Selected-People-6

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: