Britney Spears / Instagram archyvo nuotr.

Britney Spears išreiškė paramą protestuotojams Irane, kovojantiems už moterų teises. Popžvaigždės vyras, iraniečių kilmės amerikiečių aktorius Samas Asghari, pavadino Irano vyriausybę „teroristais“.

„Aš ir mano vyras palaikome Irano žmones, kovojančius už laisvę“, – tviteryje parašė Britney.

Popžvaigždės vyras, iraniečių kilmės amerikiečių modelis Samas Asghari, apie mirtinas demonstracijas kalba nuo praėjusio mėnesio, kai Teherane, sulaikoma moralės policijos, mirė 22 metų iranietė Mahsa Amini. Amini buvo suimta už netinkamą hidžabo dėvėjimą. Liudininkų teigimu, policija po sulaikymo ją žiauriai sumušė.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Asghari (@samasghari)

Jos mirtis sukėlė visoje šalyje vykusius protestus prieš vyriausybę ir jos autoritarinį religinį režimą, reikalaujantį griežtų moterų aprangos taisyklių. Žmogaus teisių grupės apskaičiavo, kad per demonstracijas žuvo daugiau kaip 200 žmonių.

„Aš ir mano karalienė esame kartu su Irano žmonėmis. Kovokite toliau“, – sekmadienį parašė A. Asghari, pasidalijęs savo žmonos įrašu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Asghari (@samasghari)

A. Asghari „Instagram“ tinkle pasidalijo aistringa žinute apie protestus ir pavadino Irano vyriausybę „didžiausiu savo tautos teroristu“.

„Šiuo metu vyksta didžiausias protestas už pagrindines žmogaus teises Irane. Matėme vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuota, kaip gatvėse žudomi ir žalojami nekalti žmonės“, – sakė jis, ragindamas sekėjus dalytis tuo, kas vyksta šalyje.

Pasak Žurnalistų gynimo komiteto, dėl plačiai paplitusių interneto sutrikimų protestuotojai negali susisiekti su likusiu pasauliu, o Irano valdžios institucijos nuo neramumų pradžios sulaikė dešimtis žurnalistų. Daugelis protestuotojų prašė socialinės žiniasklaidos naudotojų skleisti informaciją apie tai, kas vyksta Irane.

Spears ištekėjo už Asghari birželio mėnesį, praėjus maždaug septyniems mėnesiams po to, kai buvo panaikinta globa, dėl kurios daugiau nei 13 metų buvo griežtai apribota jos asmeninė ir finansinė laisvė.

 

 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: