KLeckas.lt archyvo nuotr.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL sveikina Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2015 m. spalio 21 d. sprendimą suderinti Baltic Pride 2016 eitynių „Už lygybę!” vietą, laiką ir formą. Planuojamas renginys vyks 2016 m. birželio 18 d. (šeštadienį) maršrutu Gedimino prospektu. Po eitynių numatomas LGBT* (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų) bendruomenės mitingas viešojoje Vilniaus miesto erdvėje Bernardinų sode. Eitynės ir bendruomeninė kultūrinė programa truks nuo 12 val. iki 18 val., tikimasi sulaukti apie 1000 dalyvių.

Baltic Pride – tai bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos LGBT* žmogaus teisių srityje dirbančių nevyriausybinių organizacijų projektas, kuriuo siekiama didinti Baltijos šalių visuomenių atvirumą ir bendradarbiavimą kovojant su homo-, bi- ir transfobijos apraiškomis. Baltic Pride festivalis Vilniuje bus organizuojamas jau trečią kartą. Šį kartą festivaliu bus siekiama pasinaudoti kaip platforma, aptariant diskriminacinio pobūdžio LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų taikymą LGBT* bendruomenės atžvilgiu ir skatinant konstruktyvią visuomeninę diskusiją dėl tos pačios lyties porų santykių teisinio pripažinimo. Oficialus festivalio šūkis „Mes esame žmonės, o ne propaganda!”

2016 m. birželio 13-19 dienomis vyksiančio Baltic Pride festivalio metu numatomos ne tik eitynės, bet ir gausus kultūrinių, bendruomeninių bei socialinių renginių spektras. 2016 m. birželio 16 d. (ketvirtadienį) vyks teatralizuotas Pride Voices renginys, kurio metu įžymūs tarptautinei LGBT* bendruomenei priklausantys asmenys dalinsis savo asmeninėmis istorijomis ir išgyvenimais. 2016 m. birželio 17 d. (penktadienį) bus organizuojama tarptautinė žmogaus teisių konferencija, skirta tos pačios lyties porų santykių teisinio pripažinimo temai. 2016 m. birželio 18 d. (šeštadienį) LGBT* bendruomenės nariai ir juos palaikantys asmenys dalyvaus eitynėse „Už lygybę!” ir mitinge Bernardinų sode. Festivalio metu taip pat veiks bendruomeninė-kultūrinė erdvė Pride House bei vyks asociacijos „In Corpore“ organizuojamas kino festivalis „Kreivės“.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL džiaugiasi, jog pasiruošimas Baltic Pride 2016 festivaliui prasideda nuo sklandaus ir konstruktyvaus bendradarbiavimo su Vilniaus miesto savivaldybės administracija. „Šaunu, kad atviros sostinės idėja tampa realybe. Asociacija LGL yra pasirengusi Vilniaus miestui dovanoti Baltic Pride 2016 šventę ir dėsime visas pastangas, jog šis renginys būtų įdomus bei naudingas ne tik mūsų bendruomenės nariams, bet ir visiems Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams,“ – teigė asociacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko.

2013 metais asociacija LGL efektyviai apgynė LGBT* bendruomenės konstitucinę teisę į taikius susirinkimus nacionaliniuose teismuose. Tais metais eitynėse dalyvavo apie 800 LGBT* bendruomenės narių ir juos palaikančių asmenų, o eitynes stebėjo daugiau nei 500 Vilniaus miesto gyventojų ir svečių. Baltic Pride festivalis 2014 metais vyko Taline (Estija), o 2015 metais – Rygoje (Latvija). Eitynėse „Už lygybę!” Rygoje dalyvavo daugiau nei 5000 dalyvių.

Šaltinis LGL.lt

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: