Brynjar Karl nuotr.

Dešimties metų berniukas iš Islandijos Brynjaras Karlas įgyvendino unikalų projektą, panaudodamas lego kaladėles pastatė didžiausią pasaulyje legendinio „Titaniko“ laivo repliką. Procesas užtruko 11 mėnesių, o pačiam laivui buvo sunaudota daugiau nei 56 000 kaladėlių.

Brynjaras Karlas Bigissonas, gyvenantis Islandijos sostinėje Reikjavike pastatė legendinio laivo „Titanikas“ modelį, kai jam buvo vos 10 metų. Nuo tada iš lego kaladėlių sukurtas laivas buvo eksponuojamas visame pasaulyje, įskaitant Vokietiją, Švediją, Norvegiją ir už jos ribų, tačiau dabar jį galima rasti Titaniko muziejuje, Pigeon Forge mieste, Tenesyje. 6,33 metrų ilgio kopija yra didžiausias pasaulyje „Titaniko“ modelis, pastatytas naudojant lego kaladėles. Brynjaras teigė, kad įgyvendino projektą šį projektą per 11 mėnesių – maždaug per 700 valandų.

Tragiškai pasibaigusi tuomet moderniausio ir prabanga dvelkusio laivo istorija žinoma visame pasaulyje. „Titanikas“ nuskendo 1912 m. Balandžio 15 d., plaukdamas Atlanto vandenynu iš Vakarų Europos į JAV. Laivui atsitrenkus į ledkalnį žuvo 1500 iš 2240 laivu plaukusių žmonių.

Brynjar Karl nuotr.

Brynjaras lego kaladėlėmis pradėjo žaisti kai jam buvo 5 metai, tačiau po kelionės į legolendą jis pradėjo svajoti apie savo sukurtą lego modelį. „Kai man buvo 10, aš pradėjau galvoti apie„Titaniko “modelio iš lego statymą, kad žmogaus dydžio“, – pasakojo Brynjaras. Paauglys „Fox News“ yra sakęs, kad pasirinko „Titaniką“, nes jis yra „labai unikalus ir pirmasis mano kada nors atrastas laivas“.

Projekto pradžioje Brynjaras pasidalino vaizdo įrašu, kuriame prašė finansavimo lego kaladėlėms. Vaizdo įrašas sulaukė tarptautinės žiniasklaidos dėmėsio, visi sekė statybų pažangą visą kelią iki finišo linijos. Brynjaras pasakoja, kad nors projektas užtruko ilgai tačiau iššūkiai, su kuriais susidūrė projekto metu, paveikė jį labai teigiamai.

Brynjar Karl nuotr.

Brynjaras Karlas turi savo tinklalapį, kuriame dalijasi savo istorija ir šiais metais buvo sukurtas dokumentinis filmas apie jo istoriją. Dokumentinis filmas „Kaip „Titanikas“ tapo mano gelbėjimosi valtimi“ pasakoja Brynjaro Karlas istoriją ir kaip jo susižavėjimas „Titaniku“ tapo jo nepriklausomybės kelio ženklu. Brynjaro istorija prasidėjo nuo nepasotinamo noro išvengti autizmo ribotumo ir tapti išraiškingo, gyvo aplinkinio pasaulio dalimi. Nors autizmo negalima išgydyti, yra būdų, kaip tai užginčyti. Filmas nagrinėja šias galimybes su Brynjaru ir kitais jaunais žmonėmis, kurie dalijasi savo patirtimi, būdami autistais ir kaip jų talentas suteikė jiems stiprybės. Brynjaras tapo svarbiu autizmo atstovu jauniems žmonėms ir pavyzdžiu, kad jokia diagnozė negali sustabdyti nuo svajonių ir didelių tikslų.

Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Brynjar Karl nuotr.
Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: