Paskelbtos „Auksinių gaublių“ nominacijos, tačiau ar sausio 9 d. nugalėtojai atsiims savo trofėjus? 79-uosius kasmetinius Holivudo užsienio spaudos asociacijos apdovanojimus jau boikotuoja kai kurios kino žvaigždės ir NBC, HFPA dėl kaltinimų rasizmu ir seksizmu renginio netransliuos.

Kennetho Branagh filmas „Belfastas“ ir Jane Campion „Šuns galia“ dominavo „Auksinių gaublių“ nominacijose, kurias apėmė sumaištis ir neapibrėžtumas.

Holivudo užsienio spaudos asociaciją (HFPA), kuri yra apdovanojimų žiuri, jau kelis mėnesius persekioja kaltinimai rasizmu, seksizmu ir korupcija. Žvaigždės ir pagrindinės studijos, tokios kaip „Warner Bros“, „Netflix“ ir „Amazon“, pareiškė, kad nebedirbs su HFPA, kol nebus įgyvendinti svarbūs pokyčiai.

Blizgesiu ir šampanu garsėjanti „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonija tradiciškai pritraukia visas tarptautines žvaigždes. Tačiau tikimasi, kad šiemet žvaigždės nedalyvaus renginyje, kurio NBC nusprendė netransliuoti. Kol kas nežinoma, ar sausio 9 d. vyks tiesioginė apdovanojimų ceremonija ir ar nugalėtojai atsiims trofėjus.

Kad ir kas benutiktų”

„Tai nebus toks pats renginys kaip įprastai, bet mes visada sakėme, kad nominacijas skelbsime ir apdovanojimus įteiksime, kad ir kas benutiktų“, – ankstyvą pirmadienio rytą Beverli Hilse paskelbdama nominacijas kartu su netikėtu svečiu reperiu Snoop Dogg teigė HFPA prezidentė Helen Hoehne. „Mūsų apdovanojimų šou turi ilgą istoriją, todėl norėjome tęsti tai, ką visada darėme“, – sakė ji.

„Belfastas“, įkvėptas Kennetho Branagh vaikystės Šiaurės Airijoje, ir Naujosios Zelandijos režisierės Jane Campion tamsus vesternas „Šuns galia“ (The Power of the Dog), pirmauja 79-iesiems „Auksiniams gaubliams“ skiriant po septynias nominacijas.

Į pagrindinę geriausio draminio filmo kategoriją pateko prancūzų filmo „La Famille Bélier“ amerikietiškoji ekranizacija „Coda“, Denis Villeneuve’o kosminė opera „Dune“ ir „The Williams Method“, kuriame Willas Smithas vaidina seserų Venus ir Serenos Williams tėvą ir teniso trenerį.

Steveno Spielbergo „Vestsaido istorijos“ perdirbinys nominuotas muzikinės ir nemuzikinės komedijos kategorijoje.

Televizijos srityje sausio 9 d. vyksiančios ceremonijos favoritu laikomas serialas „Succession“, kuriam skirtos penkios nominacijos.

Neaiški ateitis

„Auksiniai gaubliai“ tradiciškai atidaro Holivudo kino apdovanojimų sezoną ir pramogų industrijoje laikomi beveik tokiu pat prestižiniu apdovanojimu kaip „Oskarai“. Tačiau dabar jų ateitis neatrodo tokia aiški.

Kovo mėn. daugiau nei 100 pareigūnų kreipėsi į HFPA, prašydami nutraukti „diskriminaciją ir neprofesionalų elgesį, etikos pažeidimus ir korupciją“.

Reaguodama į kilusį skandalą, organizacija greitai paskelbė keletą reformų, įskaitant precedento neturintį naujų narių įdarbinimą, siekiant pagerinti atstovavimą mažumoms organizacijoje.

„Sulaukėme gana gerų atsiliepimų apie mūsų reformas. Sunkiai dirbome ir didžiuojamės šiomis reformomis, tačiau darbas dar nebaigtas. Tam prireiks dar šiek tiek laiko ir tikimės, kad kino studijos ir pramonė mus rems“, – sakė Helen Hoehne.

Skepticizmas

Tačiau kol kas HFPA reformos sulaukė daugiau skepticizmo nei pagyrų. Žvaigždės Scarlett Johansson ir Markas Ruffalo viešai pasmerkė jas kaip netinkamas, o Tomas Cruise’as protestuodamas grąžino organizacijai tris „Auksinius gaublius“.

Anksčiau „Gaubliai“ dažnai buvo kaltinami, kad nepastebi juodaodžių aktorių ir režisierių, sukūrusių įsimintinų spektaklių ir darbų.

Šiemet trys geriausio draminio filmo aktoriaus nominantai yra juodaodžiai: Willas Smithas, Denzelis Washingtonas už „Makbeto tragediją“ ir Mahershala Ali, netikėtai laimėjęs už mažo biudžeto mokslinės fantastikos filmą „Gulbės giesmė“.

Nominuotas Omaras Sy

Prancūzas Omaras Sy taip pat buvo nominuotas geriausio draminio serialo aktoriaus kategorijoje už „Netflix“ tarptautinį hitą „Lupinas“. „Ačiū visiems už šią nominaciją, kuri, kad ir kokie būtų rezultatai, man, mums, dėl daugybės priežasčių, yra labai simboliška“, – rašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Auksinių gaublių“ apdovanojimuose retai pagerbiamos moterys režisierės. 2022 m. atrankoje dalyvauja Jane Campion ir Maggie Gyllenhaal („Dingusi duktė“).

„Auksinių gaublių“ nominacijos, paprastai transliuojamos per pagrindinių JAV tinklų rytines laidas, kurios yra labai populiarios ir gausiai lankomos, šiemet turėjo pasitenkinti savo „YouTube“ kanalu ir sulaukė didelio abejingumo. „Holivudo reakcija – kolektyvinė tyla“, – pirmadienio rytą apibendrino laikraštis „Los Angeles Times“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: