Kino filmo "Gold" plakatas

Dideli pinigai, apgavystės, suktybės, kančios, noras pasiekti ir pasipelnyti kaip įmanoma daugiau. Tokio tipo filmai pastaruoju metu yra labai populiarūs, kokybiškai pastatomi. Gal kiek ekcentriški, gal per sudėtingi suprasti, o kartais tiesiog per primityvūs. Tačiau galiausiai jie yra tai, ko žmonės dabar labai trokšta – matyti staigų žmogaus pakilimą ir dar staigesnį nuopuolį. Jau turėjome „Volstryto vilką“, „Didžiąją skolą“, „Amerikietišką aferą“ ir dar daug kitų kažkaip su finansais susijusių filmų. O dabar į kinus iškelta galva įžygiavo tikrais įvykiais paremtas nuotykių filmas „Auksas“.

Kenis Velsas – naudingųjų iškasenų ieškotojas, kuriam nusišypso laimė ir jis atranda tikrą sėkmę. Tiksliau, susapnavęs vietą ir padedamas partnerio Maiklo Akostos, jis Indonezijos džiunglėse atranda neapsakomo dydžio aukso gyslą. Tokią, kurią pardavus būtų galima išmaitinti tikrai ne vieną savo giminės kartą. O gal, visa ši istorija yra tiesiog per daug gera, kad tai būtų tiesa? Niekam ši mintis net nešauna į galvą, kol galiausiai tampa gerokai per vėlu.

Gold movie

Kino filmo “Gold” kadras

Šis filmas, gavęs auksinio gaublio nominaciją, neturėtų palikti abejingų. Režisierius Stephenas Gaghanas nėra tas kino kūrėjas, kuris savo filmus išleidžia kas du metus ar dažniau, bet anksčiau pasirodžiusi „Siriana“ taip pat buvo kažkuo ypatinga – filmas tada pelnė Oskarą. Ir štai, sugrįžtantis prie rimtų temų režisierius pristato dar vieną, tikrais faktais paremtą filmą apie bene didžiausią kasinėjimų machinaciją visoje istorijoje. Filmo scenarijus parašytas siekiant bent porą kartų apgauti žiūrovus. Ir tai pavyksta.

Gold-movie-FB-size-944x629

Kino filmo “Gold” kadras

Siužeto vingiai gali nustebinti, tačiau patys dialogai nelabai. Jie įdomūs, nenuobodūs ir sugeba išlaikyti žiūrovo dėmesį, bet tikrai nėra labai įspūdingi. Juosta nebando išlaikyti rimtumo. Pokalbiai nėra tokie įmantrūs, kaip „Volstryto vilke“, tačiau į viską įpainiotas humoras leidžia pasijuokti ir tuo pačiu neprarasti budrumo, nes skaičiai čia irgi kalba. Jei jų neseksi, tikrai pasimesi.

Gold3

Kino filmo “Gold” kadras

Filmas yra paremtas tikra istorija ir kiek palengvina kūrėjų darbą, bet vis tiek nesukuria tos tikrovės jausmo. Tą geriau padaro už patį pasakojimą – žadą atimantys Indonezijos vaizdai. Viskas be galo gražu, gamta, o skrydžiai sraigtasparniais atrodo lyg paimti iš „Jūros periodo parko“.

Gold 0

Kino filmo “Gold” kadras

Tačiau viskas nublanksta prieš vaidybą. Aktorius Matthew McConaughey‘is ne šiaip sau yra pelnęs Oskarą. Ir jis yra nepriekaištingas. Galima net sakyti, kad būtent jis taip smarkiai kilsteli filmo kokybę. Jo vaidinimo sugebėjimai yra pačiame aukščiausiame lygyje.

Kaip sako senovės patarlė – „Ne viskas auksas, kas auksu žiba“. Ir šioje istorijoje geresnio posakio, apibendrinančio visą istoriją, nė su žiburiu nerasi. Tiek žmogiški išgyvenimai, tiek šeimyninės dramos, gyvenimas kamuojamam maliarijos ar gyvenimas Volstryto padangėje. Viskas persipina „Aukse“. Šis filmas yra puikus, o geriausias dalykas jame – Matthew McConaughey‘is.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: