Haifos muziejaus nuotr.

Šimtai arabų demonstrantų susidūrė su policija Haifos mieste, prie skulptūrų muziejaus, vaizduojančio Ronaldą McDonaldą, greito maisto restoranų tinklo „talismaną” ant kryžiaus. Nepatenkinti piliečiai ragino pašalinti skulptūrą, kuri pažeidžia moralinias krikščionių tradicijas. Anot pareigūnų, keli šimtai protestuotojų bandė patekti į Haifos meno muziejų, tuo metu trys pareigūnai buvo sužeisti.

Per socialinius tinklus paplito vaizdo irašas, kuriame policija bande sustabdyti demonstracijas ašarinių dujų pagalba.

Vienas iš protestuotojų skundėsi, kad vyriausybė labai lėtai reaguoja į jų susirūpinimą, nes jei kilę iš krikščionių mažumos. „Jeigu tai būtų Hitlerio skulptūra, jie iš karto reaguotu“, – sakė jis „Walla“ informaciniame puslapyje.

„McJesus“ , kurį sukūrė suomių dailininkas Jani Leinonen vaizduoja nukryžiuotą Ronaldą McDonaldą, tą pati skulptūra rugpjūčio mėn., buvo pristatyta Haifos muziejuje kaip dalis „Šventųjų relikvijų“ parodos. Parodoje taip pat yra daug kitų elementų, vaizduojančių Jėzų, įskaitant vieną iš jų kaip „Keno“ lėlę.

Izraelio kultūros ministrė Miri Regev išsiuntė laišką Haifos muziejaus direktoriui-Nissima Tala, kuriame ragino skulptūrą išvežti.

McJesus-Haifa

Haifos muziejaus nuotr.

„Nėra pagarbos religiniams simboliams, toks menas, kuris ižidžia kitus nebus traktuotajam kaip tikrasia menas. Tai neleistina, ir negali būti remiama valstybės lėšomis, ypač kultūros institucijoje“, – rašė ji.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: