Pexels.com archyvo nuotr.

„Apple“ siekia sukurti alternatyvą „Google“ paieškos sistemai. Timo Cooko kompanija sustiprino savo pastangas, kadangi JAV antimonopolinės institucijos daro spaudimą „Google“ kompanijai, siekiant užtikrinti didesnę konkurenciją. JAV teisingumo departamentas kaltina „Google“ neteisėta monopoline veikla, kuri trukdo kitoms kompanijoms konkuruoti rinkoje, taip pakenkiant vartotojams.

Neseniai atnaujinta „iOS 14“ operacinė sistema rodo, jog „Apple“ siekia sukurti savo paieškos sistemą. Tarp įvestų pakeitimų buvo ir galimybė įvedus užklausą pagrindiniame ekrane tiesiogiai matyti paieškos rezultatus bei nuorodas į svetaines, nenaudojant „Google“.

Jau anksčiau buvo kalbama, kad Cupertino padalinys už uždarų durų dirbo ties „Big G“ paieškos sistemos alternatyvos kūrimu.

Prieš maždaug trejus metus „Apple“ priėmė „Google Search“ vadovą Johną Giannandrea, taip sustiprindamas savo gretas šioje srityje. Kita vertus, interneto roboto „Applebot“ kūrimas skatino spekuliacijas apie kompanijos siekius konkuruoti su „Google“ ir paieškos sistemų sektoriuje.

Vis dėlto, labiau tikėtina, jog Cupertino padalinio programinės įrangos aktyvumas, kurio tikslas yra tobulinti „Siri“, yra skirtas sustiprinti balso asistento galimybes.

„Apple“ kompanija, kuriai „Google“ kasmet moka 8-12 milijardų tam, kad ši užtikrintų „Google“ buvimą numatytąja „iOS“ įrenginių paieškos sistema, nepatvirtina gandų apie atsiskirimą nuo Big G, tačiau gali būti priversta tą padaryti, jei tam tikroms institucijoms kiltų įtarimų apie šių dviejų technologijų gigančių bendradarbiavimo teisėtumu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: