Pastorius Visas Viljamas / asmeninio archyvo nuotr.

Ar kada nors susimąstėte, kokia turėtų būti ideali bažnyčia? Helsinkio kunigasVisas Viljamas  (Visa Viliamaa) uždavė šį klausimą ir rado gana gerą atsakymą. Evangelikų liuteronų bažnyčios pastorius pamokslauja bare ir jo parapijiečiai tokia padėtimi gana patenkinti.

Pastoriaus Viso Viljamo maldos namuose, įkurtuose tankiai apgyvendintame Suomijos sostinės Kallio rajone, nebuvo tikinčiųjų trūkumo. Tačiau Dievo tarnas nebuvo patenkintas šventykloje vyraujančiu formalumu. Jo nuomone, asmens bendravimas su Dievu turėtų vykti atpalaiduojančioje atmosferoje, o pati bažnyčia turėtų peržengti religinių pastatų ribas.

Būtent dėl to 33-erių metų pastorius, po tarnystės bažnyčiai, pradėjo rengti susitikimus su parapijiečiais, esančiais arčiausiai šventyklos esančiuose baruose. Viso teigimu, ši idėja jį aplankė 2018 metų rudenį. Šventikas pabrėžė, kad jo parapijoje esanti salė nenuteikia lankytojų artimam bendravimui tarpusavyje bei su pastoriumi.

Pirmasis susitikimas surengtas Väinö Kallio aludėje pritraukė apie 50 tikinčiųjų, kurių dauguma buvo nuo 30 iki 40 metų amžiaus. Tačiau atėjo ir keletas vyresnių nei 50 metų vyrų, tarp jų ir pastoriaus Viso tėvas, kuriam buvo įdomu, kas išeis iš jo išradingojo sūnaus užmačios.

1

 Asmeninio archyvo nuotr.

Mūsų vakarai dažniausiai pradedami didžėjaus pasirodymu, vėliau seka įžanginis žodis, po kurio – atvirumo akimirka. Kadangi mes esame bare, gėrimų pirkimas vyksta įprasta tvarka“ – teigia pastorius.

Pastoriaus susitikimo su tikinčiais programa – neįtikėtinai viliojanti, todėl netrūksta žmonių, norinčių tokioje aplinkoje kalbėti apie Dievą. Viljamas mano, kad susitikimai baruose išlaisvina žmones ir suteikia jiems galimybę kalbėti apie problemas, kurių jie negali aptarti bažnyčioje.

Kai kurie vakarai turi tam tikrą temą. Viso mano, kad sėkmingiausias susitikimas buvo „Hukassa“ tema. 1988 m. Išleistas vaidybinis filmas „Hukassa“ („Pasimetęs“) pasakoja apie besimokantį bedarbį vienišą tėvą.

Pastorius

 Asmeninio archyvo nuotr.

Pastorius pažymėjo, kad kalbant apie filmą, parapijiečiai buvo ypač atviri, o vienas prisipažino priklausomybės nuo internetinės pažinčių programėlės „Tinder“, kitas parapijietis atvirai pripažino savo ilgalaikę priklausomybę nuo masturbacijos. Susitikimai aludėse šiek tiek panašūs į psichoterapijos sesijas, – tvirtina pastorius.

Žmonėms tampa lengviau, kai jie sužino, kad ir kitus kamuoja tokios pat problemos. Vaizdo įrašai ir ir tiesioginis transliavimas susitikimų metu yra draudžiami, todėl svečiai gali atsipalaiduoti ir pasakyti apie save, nebijodami konfidencialumo pažeidimų.

Alaus pastorius

 Asmeninio archyvo nuotr.

Kitas pastoriaus susitikimas su parapijiečiais įvyko. Juodosios katės bare (Musta Kissa) ir jo tema buvo žmonių vienatvė ir disbalansas šiuolaikiniame pasaulyje, kur kiekvienas gyvena pats sau. Ar manote, kad yra tikslinga perkelti visas bažnyčias į tokį veikimo būdą, ar vis gi geriau rinktis ne baruose, o, tarkim picerijose?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: