Kamala Harris / fb.com paskyros archyvo nuotr.

„Manau, kad turime pripažinti, jog vyksta išpuoliai iš vidaus… ir privalome į tai žiūrėti rimtai“, – pareiškė JAV viceprezidentė Kamala Haris.

Rinkimų neigėjai ir juos palaikantys JAV politikai menkina šalies, kaip pasaulio demokratijos lyderės, reputaciją ir kelia šaliai „labai pavojingas“ grėsmes, interviu sakė politikė.

„Manau, kad tai kelia grėsmę. Ir manau, kad tai labai pavojinga ir taip pat labai žalinga. Tai daro mus silpnesnius“, – sakė ji NBC laidai „Chuck Todd“ apie išpuolius šalies viduje, tarp kurių buvo sausio 6 d. sukilimas JAV Kapitolijuje ir su tuo susijusios visos šalies pastangos trukdyti 2020 m. rinkimų teisėtumui.

„Manau, kad turime pripažinti, jog vyksta išpuoliai iš vidaus… ir turime į tai žiūrėti rimtai. Turime susivieniti, ir galvoti apie tai ne per partinę prizmę, o kaip apie Ameriką“, – sakė ji.

Haris teigiamai atsiliepė apie savo, kaip senatorės, darbo Senato žvalgybos komitete laiką kaip apie politikų darbo kartu „bendrais pagrindais, siekiant bendro tikslo“ ir be politinio šališkumo pavyzdį. Ji pažymėjo, kad šie posėdžiai vykdavo už uždarų durų ir be kamerų.

„Žmonės nusivilkdavo švarkus, pasiraitodavo rankoves ir pirmiausia buvo amerikiečiai, susitelkę ties grėsmėmis mūsų nacionaliniam saugumui, vadovaudamiesi bendrais pagrindais, turėdami bendrą tikslą – apginti mūsų šalį nuo užpuolimo“, – sakė ji. „Kai galvoju apie tai, ką matome, kalbant apie išpuolius iš vidaus, norėčiau, kad į tai žiūrėtume taip pat – kaip amerikiečiai, o ne per kažkokią partinę prizmę.“

Šiandien ji paragino politikus, kurie, pasak jos, nesugeba laikytis teisinės valstybės ir kitų demokratinių principų, nuolat neigdami 2020 m. rinkimų rezultatus. Ji atkreipė dėmesį į 11 rinkimų neigėjų, kurie šiuo metu kandidatuoja prižiūrėti būsimus rinkimus savo valstijose.

Šie asmenys ne tik sėja vidinį chaosą, bet ir kenkia tautos gebėjimui būti vertinamai ir patikimai pasaulinėje arenoje „kaip puikios demokratijos gynėjai ir pavyzdys“, sakė ji.

„Manau, kad tai siunčia signalą, verčiantį žmones suabejoti: „Ei, ar Amerika vis dar vertina tai, apie ką kalba?“ – tai yra demokratijų vientisumą, kuris reiškia teisinės valstybės ir šių sistemų šventumo apsaugą bei pasisakymą, kai jos yra puolamos“, – sakė ji.

Senato Žvalgybos komiteto pirmininkas Markas Vorneris sekmadienį atskirame interviu CBS naujienų laidai „Face the Nation“ pakartojo K. Haris susirūpinimą dėl nacionalinio saugumo. Kalbėdamas su laidos vedėja Margaret Brenan, M. Warneris apmąstė 21-ąsias Rugsėjo 11-osios išpuolių metines ir palygino įvykius su praėjusių metų išpuoliu prieš Kapitolijų.

„Manau, kad teroro grėsmė sumažėjo“, – sako senatorius Markas Vorneris, svarstydamas, kokioje padėtyje šalis yra dabar, praėjus 21 metams po rugsėjo 11-osios išpuolių.

„Daugeliu atžvilgių nugalėjome teroristus dėl Amerikos visuomenės atsparumo, dėl mūsų žvalgybos bendruomenės, esame saugesni, geriau pasirengę“, – sakė jis apie 2001 m. išpuolių padarinius. „Man stulbinantis dalykas yra tai, kad štai praėjo 20 metų, ir išpuolis prieš mūsų demokratijos simbolį buvo surengtas ne teroristų, o tiesiogine to žodžio prasme sukilėlių, sausio 6 d. užpuolusių Kapitolijų.“

Vorneris sakė, kad nors po Rugsėjo 11-osios „teroro grėsmė“ sumažėjo, jis ir toliau nerimauja dėl rinkimų neigėjų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: